Selanik ve Kavala Turu 10 Kasım'a Özel

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

10 KASIM'A ÖZEL ATATÜRK EVİ'NDE ANMA TÖRENİ  
SELANİK VE KAVALA TURUPORTO LAGOS - ALYSTRATİ MAĞARASI - SEREZ - DRAMA - DEDEAĞAÇ
Ekstra Şehir Turu Yok! Tüm Şehir Turları Fiyatımıza Dahildir 
Yemekli Yunan Tavernasına Katılma İmkanı


- Tarihler -

07 Kasım Perşembe | 10 Kasım Pazar


YEŞİL PASAPORTA VİZESİZ

 3 Gece / 3 Gün 

2 Gece Konaklamalı

 Kişi Başı

 299€ 

'dan başlayan fiyatlarla

 Tüm kredi kartlarına 

 vade farksız 3 taksit imkanı 

Turlarımız kademeli fiyat artışı gösterebilir

Koltuk numaraları rezervasyon sırasına göre verilmektedir.

Bu tur size uymadıysa bu linkten Selanik - İskeçe - Kavala - Drama turuna göz atabilirsiniz.

Tur Programı

1. Gün: Antalya - İzmir - Çanakkale - İpsala - Yunanistan

Tur günü sabah siz değerli misafirlerimizi önceden belirtilen duraklarımızdan alarak turumuza başlıyoruz. Yolda verilecek uygun molalarla, Korkuteli - Denizli - Nazilli - Aydın - İzmir - Bergama - Ayvalık - Edremit - Çanakkale - Gelibolu güzergahında ve 1915 Çanakkale Köprüsü'nden geçerek, ertesi günün sabahı erken saatlerde Edirne İpsala Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerini tamamlayarak Yunanistan’a geçiyoruz.

 

2. Gün: KAVALA - PORTO LAGOS - SELANİK

Sabah saatlerinde ilk durağımız Kavala oluyor. Kavala, Yunanistan'ın Doğu Makedonya ve Trakya bölgelerinde yer alan bir şehirdir. Aynı zamanda kuzeydoğu Yunanistan'da önemli bir ticari ve turistik limandır ve bölgenin güzel plajlarını ve tarihi yerlerini keşfetmek için ideal bir başlangıç noktasıdır. Osmanlı mimarisi ve şehir manzarasına hakim etkileyici akropolü ile tanınır. Burada uygun bir yerde kahvaltımızı ve meşhur Kavala kurabiyesi alışverişimizi yaptıktan sonra rehberimiz eşliğinde halk arasında "Kamares" olarak bilinen Su Kemerleri, Liman, Kale, 19.yy Neo Klasik yapılar, Akropolis, Deniz Feneri, Ag.Nicholas, Kavalalı Mehmet Ali Paşa imarethanesi ve heykelini görüyoruz. Ardından Kuzey Yunanistan’ın yeni trend olan ziyaret noktalarından Porto Lagos’a ulaşıyoruz. Çeşitli balık türleri, amfibiler, sürüngenler, memeliler, kuşlar ve floradan oluşan çeşitli faunaya ev sahipliği yapan, eşsiz bir ekosistemi olan ve Yunanistan'ın dördüncü büyük gölü, ve en güzel sulak alanlarından biri olan Vistonida Gölü ile Ege Denizi arasındaki dar kıstaktaki iki adacık üzerine kurulu ve görselliği ile ünlü, tarihi Aziz Nikola Manastırı'nı ziyaret ediyoruz. Ardından Selanik'e varıyoruz. Selanik, başkent Atina'dan sonra Yunanistan'ın ikinci büyük şehridir. Birçok arkeolojik anıta ve tarihi kalıntıya, pastoral kıyılara ve dağlık manzaralara güvendiği için tarihi ilgisi ve doğal güzelliği ile karakterizedir. Selanik şehir turumuz da "Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan'ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli, E.Venezelo - P.Konstantin heykelleri, Aristoteles, Elefterios meydanları" göreceğimiz yerler arasındadır. Ziyaretimizi takiben kente hâkim bir tepe üzerine kurulmuş olan Bizans Kalesi'ni göreceğimiz ve panoramik olarak kenti seyredeceğimiz Ano Poli (Yukarı Şehir) bölgesine gidiyoruz. Selanik'in Eski Kenti (veya Ano Poli veya Yukarı Şehir) büyük bir yahudi topluluğunun da yaşadığı eski Osmanlı mahallesiydi. Selanik'in Eski Kenti, taş döşeli sokaklara ve taş evlere sahiptir. Birçok Bizans kilisesi ve manastırı da vardır. Osmanlı döneminde “Bayır” adını taşıyan mahallede Eski Türk Evleri arasında keyifli yürüyüşler yaparak, fotoğraf kareleri ile kentin tarihine tanıklık edeceğiz. Selanik Sancakbeyi İshak Paşa tarafından 1484 yılında yaptırılan Alaca İmaret Camii ve Selanik’in koruyucu azizi olan Aziz Dimitri adına inşa edilen Aziz Dimitri Kilisesi'ni ziyaret ediyor ve kent merkezindeki Roma Agorası'nı gözlemleyerek, turumuzu tamamlıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 Konaklama : 4* Anatolia Hotel - Selanik 

3. Gün: DRAMA - ALYSTRATİ MAĞARASI - SEREZ - SELANİK

Sabah otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra Osmanlı Döneminde Selanik Vilayetinin 3. Sancağı olan ve hakkında türküler söylenen Drama'ya varıyoruz. Heybetli Falakro Dağı'nın eteklerinde, bol su kaynaklarına sahip yemyeşil bir bölgede bulunan Drama, pitoresk mahalleleri, geniş meydanları, yeşil alanları ve iyi korunmuş neoklasik konakları ile ziyaretçilerini cezbetmektedir. Osmanlı dönemi yapılarından olan tarihi Drama Tren İstasyonu'nu görüyor ve panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Rehberimizin anlatımları eşliğinde Hıristiyanlığın önemli azizelerinden olan ve şehrin koruyucusu kabul edilen Azize Barbara’nın adını taşıyan su kaynaklarına geliyoruz. Osmanlı dönemi yapılarından olan, mübadele sonrasında kiliseye çevrilen ve halen de kilise olarak faaliyet gösteren Beyazıt Camii'ni ziyaret ederek devam edeceğimiz turumuzda sıradaki durağımız, modern mağazalar ve kafelerle süslü kent merkezinde gezinti, alışveriş ve öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Ardından Drama’dan ayrılıyor ve Serez yönünde ilerliyoruz. Serez yolu üzerinde bulunan ve oluşumu 2 milyon yıl olarak hesaplanan, 25.000 m2’lik alanı, 3 km uzunluğu ile dünyanın en büyük nehir mağarası olan ve sarkıt ve dikitleriyle ünlü Alystrati Mağarası'nı ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizi bitiminde Serez’e ulaşıyor, Osmanlı dönemi eserleri olan Vilayet Binası'nı ve Zincirli Camii'ni görerek otobüs ile yapacağımız kısa şehir turumuzun ardından şehirmerkezinde gezinti ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimizle kumaş çeşitliliği zenginliğiyle çevre illerde de ünlenmiş olan ve bugün Arkeoloji Müzesi olarak faaliyet gösteren Çandarlı İbrahim Paşa Bedesteni'ni serbest olarak ziyaret ediyoruz. Yunan Merkez Bankasının neo-klasik binasından başlayarak çeşitli fotoğraf kareleri yakalayabileceğimiz kent meydanındaki molamızın ardından Serez’den ayrılarak, Selanik’e dönüyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile TAVERNAYA katılmak üzere hazırlanmak için serbest zaman veriyoruz. Yemekli-Limitli İçkili Taverna Eğlencesine katılıyoruz. (Ekstra) Geceleme otelimizde.

 Konaklama : 4* Anatolia Hotel - Selanik 

4. Gün: 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA TÖRENLERİ - DEDEAĞAÇ - İZMİR

Sabah saatlerinde kahvaltımızı aldıktan sonra 10 Kasım 1938'de hayata gözlerini kapatan Büyük lider, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü anmak için her sene Selanik'teki evinde düzenlenen törene katılmak üzere Atatürk Evi'ne doğru hareket ediyoruz. Tören sonrası rehberimizin eşliğinde Atamızın doğduğu ve çocukluk yıllarını geçirdiği, bugün Türk Konsolosluğu olan Atatürk’ün Evini geziyoruz. Duygusal anlar yaşayacağımız ziyaretimiz sonrası Dedeağaç'a hareket ediyoruz. Yunanistan’ın Evros (Meriç) Vilayetinin bu en büyük ve modern sahil şehrinde öğle yemeği, gezinti ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Ardından Kipi sınır kapısına doğru Türkiye’ye giriş yapmak üzere devam ediyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından freeshop alışverişlerimizi tamamlayıp İpsala sınır kapısından ülkemize giriş yapıyoruz. Muhteşem bir turun ardından bir sonraki Lisinya Tur programında görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

------------------------------------------------------------

ANTALYA İÇİN DURAK NOKTALARIMIZ  
Aspendos Kavşagı Koçtaş Magazası(Doğuya Giderken Önü) (Batıya Giderken Karşısı)
Meydan PTT (Doğuya Giderken karşısı) (Batıya Giderken önü)
Mevlana BP (Doğuya Giderken karşısı) (Batıya Giderken önü)
Mark Antalya (Doğuya Giderken Önü Otobüs Durağı) (Batıya Giderken Karşısı Bilgehan Otel Önü)
İl Sağlık Önü
5M Migros Avm Önü Otobüs Duragı
İl Jandarma(Batıya giderken) Akdeniz Üniversitesi Meltem Kapısı (Doğuya giderken)
Kepez Belediyesi Kavşağı Çevreyolu
Özdilek Avm  (Doğuya Giderken Önü) (Batıya Giderken Karşısı)
100. Yıl Samanyolu Pastanesi(Doğuya Giderken Karşısı) (Batıya Giderken Önü)
Aksu Pınarlı Kavşagı Petrol Ofisi (Batıya Giderken)
Aksu BP Petrol Sedir Restorant (Doğuya Giderken)

SERİK İÇİN DURAK NOKTALARIMIZ 
Öğretmen Evi
Genpa Kavşağı
Sanayi Kavşağı
Otogar Kavşağı

MANAVGAT İÇİN DURAK NOKTALARIMIZ 
Side Total Kavşağı
İbrahim Sözen Gençlik Merkezi
Lisinya Ofis Önü
Çarşı Burger King (Batıya Giderken) Çarşı Ziraat Bankası (Doğuya Giderken)

ALANYA İÇİN DURAK NOKTALARIMIZ 
Alanyum Avm
25 Metrelik Yol Kapanan Süvari Mağazası
Başkent Hastahanesi
Hal Kavşağı Madam Coco
Otogar Kavşağı Belediye Mezarlığı Çevre Yolu Üzeri
Konaklı Işıklar
Avsallar Işıklar
Okurcalar

(TUR ÇIKIŞ GÜNÜNDEN 24 SAAT ÖNCESİNDE KURULACAK OLAN WHATSAP GRUPLARIMIZDAN ALINIŞ SAATLERİ NET OLARAK BİLDİRİLMEKTEDİR)

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 •  Lüks Araç İle Ulaşım
 •  Belirtilen Tüm Çevre Gezileri ve Turlar
 •  Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 •  Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Otel’de Yapılan Ekstra Harcamalar
 • Müze ve Ören Yeri Girişleri
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı 
 • Schengen Vizesi
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Taverna Eğlencesi Yemekli İçkili 
 • Seyahat Sigortası 15 €

Fiyatlar

TarihMüsaitlikİki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek KişiEk Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
07.11.2024Müsait299,00 €349,00 €299,00 €0 - 2 Yaş 99,00 €
3 - 11 Yaş 249,00 €
0 - 2 Yaş 99,00 €
3 - 11 Yaş 249,00 €
Taksitler »

Yorumlar


Selanik ve Kavala Turu 10 Kasım'a Özel Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme ve Vize BilgileriTur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
Antalya Serik Manavgat Alanya
Tur Hareket Tarihleri: 07 Kasım

İptal Şartları

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.