Konya Turu

 KONYA TURU 

 Mevlana Hz. Türbesi 

 Sille Köyü 

 Kelebekler Vadisi 

 Eşrefoğlu Camii 


- Tarih -

--------


 Öğlen Etli Ekmek Dahil 

Kişi Başı

Sadece

 --- 

 Bu tur size uymadıysa diğer programı incelemek için  Tıklayınız... 

TURLARIMIZ KADEMELİ FİYAT ARTIŞI GÖSTEREBİLİR.

Tur Programı

Konya - Sille Köyü - Kelebekler Vadisi - Mevlana Türbesi - Beyşehir Eşrefoğlu Camii

Tur günü sabah erken saatlerde sizleri önceden belirlenen buluşma noktalarından alarak Konya yolculuğumuza araç içerisinde simit+çay ikramımızla başlıyoruz. Rehberimizin anlatımlarıyla beraber, ilk durağımız eski bir Rum kasabası olan Sille Köyü ile gezimize devam ediyoruz. M.S. 327 yılında Bizans İmparatoru Constantin’in annesi Helena, Hac için Kudüs’e giderken Konya’ya uğramış, buradaki ilk hristiyanlık dönemlerine ait oyma mabetleri görmüş, Sille’de bir mabet yaptırmaya karar vermiş ve temel atma törenine bizzat katılmıştır. Aya-Elena Kilisesi, asırlar boyunca onarımlar görerek günümüze kadar gelmiştir. Sille Köyü'deki gezimizin ardından sıradaki durağımız Tropikal Kelebekler Vadisi olacaktır. Çok ama çok büyük bir araziye kurulu, 3.500 metrekarelik gezi alanı ve toplam alan olarak tam 7.600 metrekarelik dev bir kompleks içerisinde birçok çeşit tropik bitki, küçük bir şelale, müze ve yüzlerce kelebeğin yumurtası bulunuyor. Kelebekler, pupa olarak Filipinler ve Kenya’dan getiriliyor. Kelebekler Vadisi'deki hoş anılarımızın ardından “Gel, ne olursan ol yine gel” diyerek insanlığı daveti ile bilinen Hazreti Mevlana’nın türbesininde bulunduğu dergâhına gidiyoruz. Sonrasında Karatay Medresesi ve İnce Minareyi rehberimizden dinledikten sonra öğle yemeğinde meşhur etli ekmek yemek için mola veriyoruz. (Fiyata Dahil) Öğle yemeğimizi aldıktan sonra Beyşehir'e doğru hareket ediyoruz. Eşrefoğlu Camii, Anadolu'daki ahşap direkli camilerin en büyüğü ve orijinalidir. UNESCO tarafından 2012 yılında Dünya Mirası Geçici Listesi'ne alınan Eşrefoğlu Camii, bir türbe, kervansaray ve hamam ile birlikte külliye şeklinde 1296-1299 yılları arasında Eşrefoğulları Beyliği döneminde Eşrefoğlu Seyfettin Süleyman Bey tarafından yaptırılmıştır. Bu muhteşem ortamı görüp fotoğraflarımızı çekindikten sonra dönüş yoluna geçiyoruz. Akşam saatlerinde Antalya bölgesinde oluyoruz. Sizleri alınış noktalarınıza bırakarak bir başka Lisinya Tur organizasyonunda buluşmak üzere hoş anılarla vedalaşıyoruz.

(Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.)

ANTALYA İÇİN DURAK NOKTALARIMIZ 
Meydan PTT : 03:00
Mevlana BP : 03:05
Mark Antalya : 03:10
100. Yıl Samanyolu Pastanesi : 03:15
İl Sağlık : 03:20
5M Migros : 03:20 
Adliye önü : 03:25
Çallı Kavşağı : 03:30
Özdilek : 03:35
Kepez Belediyesi : 03:40 


SERİK İÇİN DURAK NOKTALARIMIZ
Öğretmen Evi Karşısı : 04:10
Genpa Kavşağı : 04:15
Sanayi Kavşağı : 04:20

MANAVGAT İÇİN DURAK NOKTALARIMIZ
Side Total Kavşağı : 04:50
İbrahim Sözen Gençlik Merkezi : 04:55
İmam Hatip Kavşağı : 05:00

ALANYA İÇİN DURAK NOKTALARIMIZ
Alanyum : 03:45
25 Metrelik Yol Üzeri : 03:50
Otogar Kavşağı : 04:00
Konaklı Işıklar : 04:20
Avsallar Işıklar : 04:30

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Öğlen Yemeği Etli Ekmek + Ayran
  • Seyahat Sigortası
  • Gidiş dönüş ulaşım
  • Rehberlik hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Kelebekler Vadisi Giriş Ücreti - Yetişkin : 60₺ Öğrenci : 30₺ (0-6 Yaş Çocuk Ücretsiz)
  • Kişisel Harcamalar

Yorumlar


Konya Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme ve Vize BilgileriTur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
Antalya - Serik - Manavgat - Alanya
Tur Hareket Tarihleri: Günübirlik tur sayfasında bu alanları tasarımdan kaldırın - TARIHLER

İptal Şartları

PAKET TUR SÖZLEŞMESİ

İptal ve değişiklik şartları tur programımızın ayrılmaz bir parçasıdır ve turumuzu satın alan tüm misafirlerimiz iş bu İptal, iptal ve değişiklik şartlarını okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.                                                                               

Madde1: Acente, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen turun başlamasına veya devamına engel teşkil eden; kesin kayıtların gerekli yolcu sayısına ulaşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ile bu ve benzeri tüm mücbir sebeplerden dolayı turu iptal edebilir veya erteleyebilir. Bundan dolayı acentenin bir sorumluluğu ve tazminat ödeme yükümlülüğü bulunmamaktadır. Bu gibi durumlarda Lisinya Tur misafirlerine 2 gün öncesinden haber vermekle yükümlüdür. Bu durumda tüketicinin herhangi bir tazminat hakkı yoktur.

Madde2: Misafirlerimiz Madde1 de belirtildiği gibi durumlarda Lisinya Tur’un belirlediği farklı bir tarihe seçim yapabilir, farklı bir tur rezervasyonuna bakiyesini aktarabilir ve/veya ücret iadesi talebinde bulunabilirler. İade talebinde bulunan misafirlerimize iade işlemi 14 gün içinde gerçekleştirilecektir. Bu süre iade talebinin acenteye ulaştığı tarihte başlar. Acente tarafından iade işleminin gerçekleşmesinden sonraki süreç banka kanallarından takip edilir.

Madde 3: Hizmetin başlamasına 60 gün kalaya kadar yapılan iptallerde, tüketiciye o ana kadar ödediği ücretinin tamamı iade edilir. Tüketici, turun başlamasından 59-31 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde tur bedelinin %25'ini, 30-15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde tur bedelinin %50'sini, 14-7 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde tur bedelinin %75'ini, 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente‘ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketicinin iptal taleplerinde geri ödemeler on dört (14) iş günü içinde yapılır. Bu gibi durumda beklenen süre konusunda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

Madde 4: Promosyonlu/İndirimli ürünlerde tüketici satın almış olduğu ürüne ait iptal-değişiklik hakkına sahip değildir.

 Madde 5: Kredi kartı, banka kartı veya havale/eft yolu ile yapılan ödemelerde iptal/iade tamamlanınca e-posta adresinize veya telefonunuza bilgilendirme mesajı gönderilir. Bu mesajı aldıysanız bankanıza ücret iadesi yapılmış demektir ancak iade edilen tutarın kartınıza yansıma süresi bankanıza bağlıdır. Kredi kartlarında 2-3 gün, hesap kartlarında 6-7 günü bulmaktadır.

Kredi kartı ile taksitli yapılan alışverişlerde ücret bankaya tek seferde ödenir. Ancak bankanız bu tutarı kredi kartınıza taksitli şekilde iade eder.

EK MADDE: (Erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur. İptal değişiklik bu gibi turlarda sadece erken rezervasyon sigortası alan misafirlerde olur.

Madde 6: Özel ürünlerde, tüketici, kendisinin veya birinci derecede akrabalarının tur dönemine denk gelen 10 günlük mutat iştigaline engel rahatsızlıklarını, tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi raporla veya ölüm halinde bunun belgelenmesi koşuluyla, hizmet için ödediği tutar kendisine iade edilir. Bu halde rapor ve belgeler hizmetin başlangıcından önce acentaya ibraz edilmesi gerekir.

Madde 7: Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; Acente, Tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri, hizmetin başlangıç tarihinden itibaren 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde Tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

Madde 8: Tüketici daha öncesinde rezervasyon yaptığı herhangi bir geziden kaydını mazeret gösterip farklı bir gezi tarihine kaydırmak isteyebilir. Lisinya Tur müsaitlik durumuna göre hareket ederek yardımcı olmaya çalışır. (Geçiş esnasında oluşan ve/veya oluşacak farklar ödenmek durumundadır.)

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.