Azerbaycan - Bakü Turu

 KAFKASYA'NIN İNCİSİ AZERBAYCAN - BAKÜ TURU 

 BAKÜ – ESKİ ŞEHİR – KIZ KULESİ – ALEV KULELERİ 
 ÇAMUR VOLKANLARI – GOBUSTAN – ATEŞGAH 
 ŞEHİTLER SOKAĞI - ALEV KULELERİ 

 UNESCO KORUMASI ALTINDAKİ KIZ KULESİ 
 UNESCO KORUMASI ALTINDAKİ GOBUSTAN MİLLİ PARKI TURU 
 DÜNYA’NIN DOĞAL GAZ CEBİ “ATEŞGAH” (ATEŞ TAPINAĞI) DAHİL…
 UÇUŞ SONRASI VE ÖNCESİ OTELE ERKEN GİRİŞ-GEÇ ÇIKIŞ AYRICALIĞI İLE…
 ŞİRVANŞAHLAR SARAYI YEMEKLİ AZERBAYCAN GECESİNE KATILMA İMKANIYLA…

VİZESİZ - KİMLİKLE GİRİŞ

5* OTEL KONAKLAMA AYRICALIĞI İLE..  

AZERBAİJAN AİRLİNES HAVA YOLLARI ile ANTALYA-BAKÜ / BAKÜ-ANTALYA AKTARMASIZ UÇUŞ İMKANI 
Azerbaycan'ın Başkenti Bakü'de Alış-Veriş ve Gezme  İmkanı)


- Tarihler -

15 Kasım Çarşamba | 19 Kasım Pazar - ARA TATİLDE


 

(4 GECE 5 GÜN)

(4 GECE OTEL KONAKLAMASI)

KİŞİ BAŞI

 729 

'dan başlayan fiyatlarla

   TÜM KARTLARA VADE FARKSIZ  3 TAKSİT İMKANI   

Bu program size uymadıysa Kıbrıs turuna  BURDAN  bakabilirsiniz

TURLARIMIZ KADEMELİ FİYAT ARTIŞI GÖSTEREBİLİR.


Önemli________________
1- Yurt dışı giriş çıkışlarında Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı ile giriş yapılan ülkelerde yeni tip çipli kimlik kartı olmak zorundadır ve tüm yaş gruplarındaki kişilerin kimliklerinde resim olması zorunludur (çoçuk-bebek dahil)

2- Anne ya da babası yanında olmayan 18 yaşından küçük misafirlerimizin yurt dışına seyahat edebilmesi için yasal vasilerinin her ikisi ya da birinden noter onaylı tebliğ/muvafakatname alması zorunludur. Aksi takdirde çıkış işlemi yapamaz.

3- Yurt dışı giriş çıkışlarında pasoport ile giriş yapılan ülkelerde de pasoportlarda ve kimliklerde resim olması önem arz etmektedir çocuklar dahil.

Tur Programı

1. Gün: Eski Şehir - Azerbaycan Ulusal Müzesi - Nizami Caddesi

Sabah siz değerli misafirlerimizi önceden belirtilen saat ve duraklarımızdan alarak Antalya havalimanına geçiyoruz. Dileyen misafirlerimiz kendi imkanları ile havalimanına gelebilirler. Antalya havalimanından Azerbaycan Airlines ile öğlen saat 11:00'de Bakü Haydar Aliyev Havaalanına aktarmasız uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra, bizi bekleyen aracımıza yerleşiyor ve dinlenmek üzere otelimize gidiyoruz. Otelimize yerleşip öğlen yemeğimizi aldıktan sonra, Hazar Denizi’nin İncisi BAKÜ şehrinin en ilgi çekici bölümü olan Eski Şehir Azerbaycan söylemi ile “İçeri Şeher” turumuza başlıyoruz. Unesco Dünya Mirasları listesine dahil olan Kız Kulesi ve Şirvanşahlar Sarayı, Eski Camii ve Hamamları, Minyatür Kitap Müzesi’ni görerek, İçeri Şehrin tarihi taş döşeli sokakların’da keyifli yürüyüşlerimizle, Fevvareler Meydanı’na geliyoruz. BAKÜ’nün en önemli alış-veriş caddesi olarak bilinen Nizami Caddesi’nde rehberimizin bilgi ve yönlendirmeleriyle serbest zaman veriyor, molamızın ardından dinlenmek üzere otelimize dönüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizdedir. 

 Konaklama : 5* Midway Hotel Hotel, Parkway Inn Hotel, Vb. 

2. Gün: BAKÜ - ATEŞGAH (Abşeron Yarımadası)

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, bizi bekleyen aracımıza yerleşiyor ve Abşeron Yarımadası turumuzu gerçekleştirmek üzere, merkeze yaklaşık 30 km mesafede bulunan Ateşgah’ı ziyaret ediyoruz. Manevi bir değer olarak dünyadaki 3 Mecusi tapınaklardan biri olan Abşeron Yarımadası'ndaki Ateşgah, mimari açıdan Hint mimarisini de içerisinde barındıran ve harmanlayan yapıda olmakla beraber merkezinde “Sönmeyen Ateş“ tabiriyle secdegahı bulunmaktadır. Zerdüştlerin Hac görevlerini tamamlarken konakladıkları odalar, ibadet yaptıkları kısımlar görebileceğimiz yerler arasındadır. Burada alacağımız fotoğraf karelerinin ardından, Bakü şehir merkezinde bulunan ve Azerbaycan’ın edebiyatçıları, bilim adamları ve sanatçılarının ebedi istirahatgahları olan, adeta bir müze ve sanat merkezi estetiğine sahip etkileyici mekanı, Fahri Hıyabı’nı ziyaret ediyoruz. Kentin en güzel manzarasının görülebileceği “Dağ Üstü” parkından, Alev Kuleleri’nin muhteşem manzarasını fotoğrafladıktan sonra, 1918’de Nuri Paşa önderliğinde şehit düşen Türk ve Azerbaycan Türkü askerlerimizin ve diğer şehitlerin anısına yaptırılmış Şehitler Hıyabı’na gidiyoruz. Rehberimizden alacağımız bilgilerin ardından, füniküler ile kısa ve keyifli bir seyahat yaparak, Bakü’nün bambaşka bir çehresini görme fırsatı buluyoruz. Füniküler gezintimizin bitiminde, kentin en popüler caddesi Bakü Bulvarı’na gidiyor serbest zaman alıyoruz. Buluşmamızın ardından otelimize geri dönüyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile birlikte Azerbaycan mutfağının lezzetli yemeklerinin tadına bakarken, Azeri - Kafkas Dansı gösterisi ve Canlı Müziği (Muğam-Saz) eşliğinde hoşça vakit geçirmek üzere misafirlerimizle birlikte rezervasyonlarımızın yapıldığı, tarihi bir hamamdan dönüştürülmüş ve Müze alanı olan, göz kamaştırıcı yöresel dekoruyla ünlülerin tercih ettiği Şirvanşah Restoranı'na gidiyoruz.(Ekstra) Burada geçireceğimiz güzel zamanın ardından otelimize dönüyoruz.

 Konaklama : 5* Midway Hotel Hotel, Parkway Inn Hotel, Vb. 

Azerbaycan Gala Gecesi Hakkında

Eski Şirvanşah Hamamından Müzeye, daha sonra ise 20’ ye yakın oda ve bölmeleriyle otantik tarihi dekoruyla, Bakü’nün en gözde Müze- Restoranına dönüştürülen, Azerbaycan Gala gecemizi geçireceğimiz son gecemizde;
2 çeşit Ana yemek, 1 Çeşit sıcak başlangıç, 4 Çeşit salata, çay ve alkolsüz içecekler, tatlı ve reçel çeşitleri ile bu size özel gecede Program olarak Azerbaycan Dansı, Kafkas Dansı ve Muğam (Azerbaycan halk müziği) ve yerel canlı müzik programı sunulmaktadır..

3. Gün: Bakü - Gobustan Milli Parkı – Çamur Volkanları

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, başkent Bakü’nün yaklaşık 65 km güneybatısında ve Unesco Dünya Mirasları listesine alınarak korunan ünlü Gobustan Milli Parkı'na gitmek üzere, araziye uygun araçlarımızda yerlerimizi alıyor ve yola koyuluyoruz.(Fiyata dahil!) Tunç devrinden günümüze eserler barındıran, 537 hektarlık bir alanda dünyanın en büyük antik mağara duvar yazılarını ve 6000'den fazla petroglifi görebileceğimiz bu gezimizin ardından, yine Gobustan’a yakın mesafede ki, Çamur Volkanları bölgesini gezmek üzere, yolumuza devam ediyoruz. Doğal kaynaklarıyla ünlü Azerbaycan, dünyada bulunan 700’ü aşkın Çamur Volkanlarının yarısına ve en büyüklerine sahip olmasından dolayı ilgi çeken ve oraya vardığınızda kendinizi "Ay kraterleri" arasında hissedeceğiniz en ilginç yerlerden biridir. Bölgedeki rehber anlatımlarının ardından, canlı Volkan hareketlerini de gözlemledikten sonra, Bakü merkeze doğru yola koyuluyoruz. Yolumuzda, Azerbaycan‘daki en önemli ziyaret noktalarından olan ve manevi değeri bulunan, Hz. Muhammed’in (S.A.V.) torunu, Bibi Heybet diye anılan (Hz. Fatimeyi Suğra) Hekime hanımın türbesinin de bulunduğu Bibi Heybet Camii’ne gidiyoruz. Manevi mekanı ziyaretimizin ardından, aynı adı taşıyan ve ilk kez sanayi usulü petrolün çıkarıldığı ve turistik etkinlik alanı haline getirilmiş bölgeyi geziyoruz. Sonrasında, mimarisiyle dikkatleri çeken, yere bitişik kavisli yapısıyla 57.000 metre karelik alana kurulu, Bakü’nün simgesi haline gelmiş olan Haydar Aliyev Kültür Merkezi'ni görmek üzere yola koyuluyoruz. Bakü’ye gelen herkesin mutlaka uğradığı ve “I love Bakü” yazısı önünde resim çektirdiği Kültür Merkezi, aktif olarak çalışmalarını spor, eğitim ve sanatsal aktiviteler alanında sürdürmektedir. Merak edenlerin ziyaret edebileceği ve içeriden görebileceği kısımlar da mevcuttur. Burada geçireceğimiz güzel zamanına ardından, konaklamak üzere otelimize geçiyoruz.

 Konaklama : 5* Midway Hotel Hotel, Parkway Inn Hotel, Vb. 

4. Gün: NİZAMİ CADDESİ - BAKU

Turumuzun 4. gününde sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında misafirlerimize tam gün serbest zaman veriyoruz. Bu zaman zarfında dileyen misafirlerimiz Baku merkezde alışveriş yapabilirler. Dileyen misafirlerimiz ise otelde zaman geçirebilirler.

 Konaklama : 5* Midway Hotel Hotel, Parkway Inn Hotel, Vb. 

5. Gün: BAKU - ANTALYA

Sabah otelde alacağımız erken kahvaltımızın ardından saat 07:50’de gerçekleşecek olan uçuşumuz iiçin Haydar Aliyev Hava Limanı’na transfer oluyoruz. Azerbaycan Airlines ile gerçekleştireceğimiz aktarmasız direkt uçuşumuzun ardından, Antalya havalimanında bizleri bekleyen aracımızla sizleri alınış noktalarınıza bırakarak başka turlarda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Azerbaijan Airlines ile aktarmasız Antalya – Bakü / Bakü – Antalya gidiş-dönüş uçak bileti
 • Programda Belirtilen 170€ değerindeki Tüm Şehir ve Kültür Turları
 • Transfer ve Ulaşımlar
 • Bakü Eski Şehir Turu
 • Gobustan Milli Parkı ve Çamur Volkanları Turu
 • Abşeron Yarımadası Turu
 • Ateşgah Turu
 • Alan/Otel/Alan  transferleri
 • Havalimanı Vergileri ve Hizmetleri Bedeli  
 • Bölgenin seçkin otellerinde 4 Gece Konaklama
 • 4 Sabah Kahvaltısı
 • Tüm Konaklama Turist Vergileri, Gümrük vergileri  ve Şehir giriş ücretleri
 • Tüm Otoyol ve Otopark Ücretleri 
 • Rehberlik Hizmeti
 • Zorunlu Mesleki Sorumluluk Sigortası 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı çıkış harcı bedeli 150₺ ( Misafirler tarafından ilgili bankalara yatırılır yada havalimanında ödenir.)
 • Öğle ve Akşam Yemekleri
 • Müze ve Ören yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri
 • Her türlü otel ekstraları ve keyfi harcamalar
 • Şirvanşahlar Sarayı Yemekli Azerbaycan Gecesi 50€
 • Özel Seyahat Sağlık ve Güvence Sigortası 15€ , 65 Yaş  üstü yolculardan 30€  alınır..

Yorumlar


Azerbaycan - Bakü Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme ve Vize BilgileriTur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
ANTALYA - SERİK - MANAVGAT - ALANYA
Tur Hareket Tarihleri:

İptal Şartları

PAKET TUR SÖZLEŞMESİ

İptal ve değişiklik şartları tur programımızın ayrılmaz bir parçasıdır ve turumuzu satın alan tüm misafirlerimiz iş bu İptal, iptal ve değişiklik şartlarını okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.                                                                               

Madde1: Acente, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen turun başlamasına veya devamına engel teşkil eden; kesin kayıtların gerekli yolcu sayısına ulaşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ile bu ve benzeri tüm mücbir sebeplerden dolayı turu iptal edebilir veya erteleyebilir. Bundan dolayı acentenin bir sorumluluğu ve tazminat ödeme yükümlülüğü bulunmamaktadır. Bu gibi durumlarda Lisinya Tur misafirlerine 2 gün öncesinden haber vermekle yükümlüdür. Bu durumda tüketicinin herhangi bir tazminat hakkı yoktur.

Madde2: Misafirlerimiz Madde1 de belirtildiği gibi durumlarda Lisinya Tur’un belirlediği farklı bir tarihe seçim yapabilir, farklı bir tur rezervasyonuna bakiyesini aktarabilir ve/veya ücret iadesi talebinde bulunabilirler. İade talebinde bulunan misafirlerimize iade işlemi 14 gün içinde gerçekleştirilecektir. Bu süre iade talebinin acenteye ulaştığı tarihte başlar. Acente tarafından iade işleminin gerçekleşmesinden sonraki süreç banka kanallarından takip edilir.

Madde 3: Hizmetin başlamasına 60 gün kalaya kadar yapılan iptallerde, tüketiciye o ana kadar ödediği ücretinin tamamı iade edilir. Tüketici, turun başlamasından 59-31 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde tur bedelinin %25'ini, 30-15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde tur bedelinin %50'sini, 14-7 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde tur bedelinin %75'ini, 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente‘ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketicinin iptal taleplerinde geri ödemeler on dört (14) iş günü içinde yapılır. Bu gibi durumda beklenen süre konusunda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

Madde 4: Promosyonlu/İndirimli ürünlerde tüketici satın almış olduğu ürüne ait iptal-değişiklik hakkına sahip değildir.

 Madde 5: Kredi kartı, banka kartı veya havale/eft yolu ile yapılan ödemelerde iptal/iade tamamlanınca e-posta adresinize veya telefonunuza bilgilendirme mesajı gönderilir. Bu mesajı aldıysanız bankanıza ücret iadesi yapılmış demektir ancak iade edilen tutarın kartınıza yansıma süresi bankanıza bağlıdır. Kredi kartlarında 2-3 gün, hesap kartlarında 6-7 günü bulmaktadır.

Kredi kartı ile taksitli yapılan alışverişlerde ücret bankaya tek seferde ödenir. Ancak bankanız bu tutarı kredi kartınıza taksitli şekilde iade eder.

EK MADDE: (Erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur. İptal değişiklik bu gibi turlarda sadece erken rezervasyon sigortası alan misafirlerde olur.

Madde 6: Özel ürünlerde, tüketici, kendisinin veya birinci derecede akrabalarının tur dönemine denk gelen 10 günlük mutat iştigaline engel rahatsızlıklarını, tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi raporla veya ölüm halinde bunun belgelenmesi koşuluyla, hizmet için ödediği tutar kendisine iade edilir. Bu halde rapor ve belgeler hizmetin başlangıcından önce acentaya ibraz edilmesi gerekir.

Madde 7: Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; Acente, Tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri, hizmetin başlangıç tarihinden itibaren 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde Tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

Madde 8: Tüketici daha öncesinde rezervasyon yaptığı herhangi bir geziden kaydını mazeret gösterip farklı bir gezi tarihine kaydırmak isteyebilir. Lisinya Tur müsaitlik durumuna göre hareket ederek yardımcı olmaya çalışır. (Geçiş esnasında oluşan ve/veya oluşacak farklar ödenmek durumundadır.)

Turlarımız otel, otobüs, uçak tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Tur içeresinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda lisinyatur.com'un sorumluluğu yoktur. Bu turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 30 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 20 Gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı lisinyatur.com'da saklıdır. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar. Fiyatlarımıza Kdv dâhildir.

"T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na ve Yerel Belediyelere bağlı olarak hizmet veren tesis, müze ve ören yeri gibi işletmelerin tadilat, bakım, restorasyon ve bilumum çalışmalar sebebiyle kapalı olması sebebiyle ziyaret edilememesi durumunda  lisinyatur.com'un her hangi bir sorumluluğu yoktur."

ULAŞIM ARAÇLARIMIZ

>Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.

OTOBÜSLER: (29 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)

* MERCEDES Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz)

* NEOPLAN Cityliner/Tourliner 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz.)

* MITSUBISHI Safir 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir

* OTOKAR Doruk 39+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)

MIDIBUSLER: (17 - 28 Kişi Sayılarında Kullanılır)

* ISUZU TURKUAZ vb Araç Tipleri 27 + 1 veya 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

MINIBUSLER: (16'ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır)

* VW VOLT 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

* VW VOLT EL 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

* MERCEDES SPRINTER 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

* MERCEDES SPRINTER EL 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.