Van Gölü Ekspresi

Lisinya Tur Farkıyla Gezginlerin Yeni Gözdesi Van Gölü Ekspresi Turları

 Van Gölü Ekspresi 

 Trenle Tatvan - Elazığ 

 Kars - Van - Tatvan - Elazığ - Diyarbakır 

 Antalya - Van, Diyarbakır - Antalya Uçaklı Ulaşım Zaman Kaybı Yok! 
 Trenle Tatvan - Elazığ 7 Saat Süren Macera Dolu Bir Seyahat 
 5 Gece Bölgenin Seçkin Otellerinde Konaklama İmkanı 
 Bölgeye Hakim Uzman Rehber Eşliğinde 
 Dünya'nın En Büyük Türk-İslam Mezarlığı "Ahlat Selçuklu Mezarlığı" 
 Ermenilerden Kalma Tarihi Van Akdamar Adasında Tekne Turu 
 Doğa Harikası Van Muradiye Şelalesi 
 Selçuklu Devleti Sanatını Yansıtan İshakpaşa Sarayı 
 Van ve Kars'ta Yöresel Ürünler Alışverişi 
 Unesco Dünya Mirası Listesinde Yer Alan Ani Harabeleri 
 Tarihte Bir Çok imparatorluğa Ev sahipliği Yapmış Doğubeyazıt Kalesi 
 12. Yüzyıldan Kalma Tarihi Kars Kalesi 
 Geleneksel Kars Aşık Atışmas 
 Efsanelerle dolu Ağrı Dağı 
 Elazığ Harput Kalesi 
 Diyarbakır Hasan Paşa Hanı, Ulu Camii, Dört Ayaklı Minare 
 Hepsi Bu Turda 

 TARİH 

30 OCAK - 04 ŞUBAT (SÖMESTRE ÖZEL)

 5 Gece / 6 Gün 

 Kişi Başı 

 3100₺ 

 'den başlayan fiyatlar 

   TÜM KARTLARA VADE FARKSIZ  3 TAKSİT İMKANI   

Bu program size uymadıysa uçaklı gap turuna  BURDAN  bakabilirsiniz.

Tüm turlarımız da kademeli fiyat değişikliği uygulanabilmektedir.
Kademeli kontenjan doldukça fiyatlar artış gösterebilir.

Tur Programı

1. Gün: Antalya - Van - Akdamar Adası - Van Kedi Evi

Sabah siz değerli misafirlerimizi önceden belirtilen duraklarımızdan alarak Antalya havalimanına geçiyoruz. Dileyen misafirlerimiz kendi imkanları ile havalimanına gelebilirler. 08:30 Sun Express Antalya-Van seferi ile Van'a uçuyoruz.  Van'da bizleri bekleyen aracımız ile buluşarak meşhur Van kahvaltımızı almak üzere (extra) restaurantımıza geçiyoruz. Müthiç bir kahvaltı sonrası yönümüzü bir sahil kasabasını andıran Edremit’e çeviriyoruz. Edremit’ten bineceğimiz teknemiz ile Van Gölü’nün içerisinde bulunan AKDAMAR Adası’na hareket ediyoruz. Akdamar Adası’nda bulunan ve taş işçiliğiyle ünlü Akdamar Kilisesi ve çevresi bu noktadaki gezi güzergâhlarımız olacaklar. Buradan Van Gölü’ne baktığınızda “Aynı deniz gibi” demekten kendinizi alamıyorsunuz. Zira içerisinde bulunduğunuz Van Gölü, 3713 km²  lik ölçüsüyle Türkiye’nin en büyük gölü olma özelliğine sahiptir. Göl kenarında geçireceğimiz hoş vakitler sonrasında yeniden Edremit’e dönüyor ve buradan da Gevaş’a ilerliyoruz. Gevaş’ta Selçuklu Mezarlarını ve Halime Hatun Türbesi’ni görüp Van şehir merkezi’ne geri dönüyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Van Gölü ve çevresini tüm manzarasıyla görebileceğimiz Van Kalesi’ne çıkıyoruz. Burada Urartu Kral Mezarlarını ve diğer Urartu harabelerini görüp, Van Etnoğrafya ve Arkeoloji Müzesi ardından bir Halı Atölyesi’ne giderek Van Halısı hakkında bilgi alıyoruz. Dileyenler için vereceğimiz alışveriş molası sonrasında bölgenin en önemli ve en sevimli canlılarından olan Van Kedilerini görebileceğimiz Kedi Evi’ne gidiyoruz. Bu şirin dostlarımızla çekeceğimiz güzel fotoğrafların ardından bölgeye has gümüş ve telkâri işlemelerin yer aldığı atölyemize ulaşıyoruz. Burada vereceğimiz serbest zaman sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 Şahmaran Hotel 

2. Gün: Van - Muradiye Şelalesi - Doğu Beyazıt - İran Sınırı - İshakpaşa Sarayı - Kars

Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak Tendürek dağına (3542m.) parelel olarak Çaldıran üzerinden Van'a bağlı Muradiye ilçesine geliyor, burada ilçeyle aynı ismi taşıyan muhteşem Muradiye Şelalesi ile Şeytan Köprüsü’nü görüp, efsanelere konu olan Ağrı Dağı’nın (5165 m) etki alanına giriyor, nereye gitsek onu görüyor ve Iğdır'a varıyoruz. Bölgenin sert iklimine karşın her zaman ılıman olan bu şehrimizde bir süre dolaşıyoruz. Iğdır’dan ayrılıp Doğu Beyazıt'a ulaştığımızda öğle yemeğinin (ekstra) ardından Meteor Çukur'unu görüyor, İran sınırına yönelip sınırı görüyoruz. Yine aynı gün içinde inşaatı 99 yıl süren muhteşem İshak Paşa Sarayı’nı geziyoruz. İsmi Saray olsa da esasında bir külliye olan bu muhteşem yapı, aynı zamanda Lale Devri’nin en önemli eserlerinden birisi olması özelliğini de taşıyor. Daha sonra Kars’taki otelimize yerleşerek akşam yemeğimizi beraberce alıyoruz.

 GRAND ANİ HOTEL 

3. Gün: Kars -Ani Harabeleri - Çıldır Gölü - Kars Şehir Turu - Kaz Evi - Kafkas Eğlencesi

Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından Ermenistan sınırını belirleyen Arpaçay’ın yanı başında kurulan ve yüzyıllar boyunca canlı bir ticarete sahip olan Ani Harabelerine’ne geçiyoruz. Büyük Katedral, Resimli Kilise, Selçuklu Sarayı, Anadolu’da yapılan ilk cami olan Menûçihr Camii gibi önemli kalıntılar burada göreceğimiz tarihi eserlerden sadece bir kaçı. ÇILDIR GÖLÜ'ne doğru yola çıkıyoruz. Ülkemizin yüksek rakımda bulunan tatlı su göllerinin en etkileyici olanlarından birisi olan Çıldır Gölü’ne gelerek göl kenarında fotoğraf molası veriyoruz. Göl kenarındaki restoranımız da keyifli bir öğle yemeği sonrası Kars Merkez'e geri geliyoruz. Yöresel ürünler alışverişi için serbest zaman veriyoruz. Burada Aşık atışmalarını izliyor ve Kars Şehir Turumuzu gerçekleştirdikten sonra akşam yemeği için Kaz Evi'ne gidiyoruz. Yemek sonrası ateş ve bıçak şovları ile sizleri çok etkileyecek olan Kafkas Eğlencesi'ne katılıyoruz.(İsteğe bağlı extra)  Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 GRAND ANİ HOTEL 

4. Gün: Kars - Ahlat - Selçuklu Mezarlığı - Bayındır Kümbeti

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Sarıkamış, Horosan yol üzerinde güzel manzaralara eşlik edeceğimiz fotoğraf molalarıyla birlikte Ahlat'taki Dünya'nın en Büyük Türk-İslam Mezarlığı olan Selçuklu Mezarlığına geliyoruz. Selçuklu Mezarlığı gezimizden sonra yine Ahlat'taki Bayındır Kümbet'îni görüyor ve daha sonra konaklamak üzere otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve sabah kahvaltısı otelimizdedir.

 Taşar Otel 

5. Gün: Tatvan - Tren Yolculuğu - Elazığ

Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Tatvan tren garına geçiyoruz. Sabah 09:00'da bizleri bekleyen trenimize binerek bize ayrılan pulman koltuklarımızda güzel manzaralara eşlik edeceğimiz Tatvan - Elazığ arası yaklaşık 7 saatlik merakla beklenen tren yolculuğumuza başlıyoruz. Bu yolculuğumuz 7 saat sürecek ve yolculuğumuz boyunca  en güzel dağ manzarası ve göl manzaraları eşliğinde Tatvan, Elazığ güzergahında seyrederek akşam saatlerinde Elazığ garına varıyoruz. Burada bizi bekleyen aracımızla konaklamak üzere otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve sabah kahvaltısı otelimizdedir.

 Elazığ Maraton Hotel 

6. Gün: Harput Kalesi - Ulu Camii - Hasan Paşa Hanı - Dört Ayaklı Minare - Antalya

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Harput Kalesi, Kurşunlu Camii, 12. Yüzyılda Harputlu hükümdarı Fahrettin Karaaslan tarafından yapılmış olan Ulu Camii ziyaretimizden sonra Ergani üzerinden DİYARBAKIR'a ulaşıyoruz. Burada rehberimiz eşliğinde TARİHİ HASANPAŞA HANI’na geçiyoruz. Hanın iki kitabesinden öğrenildiğine göre, Diyarbakır'ın Osmanlılar tarafından alınmasından sonra üçüncü vali olan Sokollu Mehmet Paşa'nın oğlu Vezirzade Hasan Paşa tarafından 1572 ve 1575 yılları arasında yaptırılmıştır. Bu tarihi mekanda alacağımız kahvaltımızın ardından Selçuklu Sultanı Melik Şah tarafından yaptırılan, orijinal dizaynı ve hem Bizans hem de daha eski mimari malzemeleri kullanması ile ilginç olup Türkiye'nin en eski camilerinden olan Diyarbakır ULU CAMİİ ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Daha sonra Diyarbakır'da 1500 yılında Akkoyunlu beylerinden Kasım Bey tarafından inşa ettirilmiş Akkoyunlular'ın en önemli anıtsal eserlerinden olan DÖRT AYAKLI MİNARE’yi görüyoruz. Daha sonra serbest zaman veriyoruz. Serbest zamandan sonra güzel anılarla bir turu daha arkamızda bırakarak Diyarbakır havalimanından 20:30 uçağıyla Antalya'ya uçuyoruz. Havalimanında bizleri bekleyen aracımızla sizleri alınış noktalarınıza bırakarak bir başka Lisinya Tur organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

 

ANTALYA İÇİN DURAK NOKTALARIMIZ 
Aksu : 06:00
Meydan PTT : 06:05
Mevlana BP : 06:05
Mark Antalya : 06:10
100. Yıl Samanyolu Pastanesi : 06:15
İl Sağlık : 06:20
5M Migros : 06:25
Adliye önü : 06:30
Çallı Kavşağı : 06:35 
Özdilek : 06:40
Kepez Belediyesi : 06:45
HAVALİMANI : 07:00

SERİK İÇİN DURAK NOKTALARIMIZ
Öğretmen Evi Karşısı : 05:45
Genpa Kavşağı : 05:40
Sanayi Kavşağı : 05:40

MANAVGAT İÇİN DURAK NOKTALARIMIZ
Side Total Kavşağı : 05:15
İbrahim Sözen Gençlik Merkezi : 05:10
İmam Hatip Kavşağı : 05:00

ALANYA İÇİN DURAK NOKTALARIMIZ
Alanyum : 04:00
25 Metrelik Yol Üzeri : 04:05
Otogar Kavşağı : 04:15
Konaklı Işıklar : 04:30
Avsallar Işıklar : 04:40

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Gidiş Dönüş Uçak Bileti
 • Tatvan-Elazığ Pulman Tren Bileti
 • 5 Gece Otel Konaklaması
 • Otelde Alınan Akşam Yemeği Sabah Kahvaltısı
 • Tüm Çevre Gezileri
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Van Akdamar Adası Tekne Turu
 • Kişisel Harcamalar
 • Tren Seyahatindeki Alınacak Öğünler
 • Öğlen Yemekleri

Yorumlar


Van Gölü Ekspresi Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme ve Vize BilgileriTur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
Antalya - Serik - Manavgat - Alanya
Tur Hareket Tarihleri:

İptal Şartları

PAKET TUR SÖZLEŞMESİ

İptal ve değişiklik şartları tur programımızın ayrılmaz bir parçasıdır ve turumuzu satın alan tüm misafirlerimiz iş bu İptal, iptal ve değişiklik şartlarını okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.                                                                               

Madde1: Acente, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen turun başlamasına veya devamına engel teşkil eden; kesin kayıtların gerekli yolcu sayısına ulaşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ile bu ve benzeri tüm mücbir sebeplerden dolayı turu iptal edebilir veya erteleyebilir. Bundan dolayı acentenin bir sorumluluğu ve tazminat ödeme yükümlülüğü bulunmamaktadır. Bu gibi durumlarda Lisinya Tur misafirlerine 2 gün öncesinden haber vermekle yükümlüdür. Bu durumda tüketicinin herhangi bir tazminat hakkı yoktur.

Madde2: Misafirlerimiz Madde1 de belirtildiği gibi durumlarda Lisinya Tur’un belirlediği farklı bir tarihe seçim yapabilir, farklı bir tur rezervasyonuna bakiyesini aktarabilir ve/veya ücret iadesi talebinde bulunabilirler. İade talebinde bulunan misafirlerimize iade işlemi 14 gün içinde gerçekleştirilecektir. Bu süre iade talebinin acenteye ulaştığı tarihte başlar. Acente tarafından iade işleminin gerçekleşmesinden sonraki süreç banka kanallarından takip edilir.

Madde 3: Hizmetin başlamasına 60 gün kalaya kadar yapılan iptallerde, tüketiciye o ana kadar ödediği ücretinin tamamı iade edilir. Tüketici, turun başlamasından 59-31 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde tur bedelinin %25'ini, 30-15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde tur bedelinin %50'sini, 14-7 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde tur bedelinin %75'ini, 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente‘ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketicinin iptal taleplerinde geri ödemeler on dört (14) iş günü içinde yapılır. Bu gibi durumda beklenen süre konusunda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

Madde 4: Promosyonlu/İndirimli ürünlerde tüketici satın almış olduğu ürüne ait iptal-değişiklik hakkına sahip değildir.

 Madde 5: Kredi kartı, banka kartı veya havale/eft yolu ile yapılan ödemelerde iptal/iade tamamlanınca e-posta adresinize veya telefonunuza bilgilendirme mesajı gönderilir. Bu mesajı aldıysanız bankanıza ücret iadesi yapılmış demektir ancak iade edilen tutarın kartınıza yansıma süresi bankanıza bağlıdır. Kredi kartlarında 2-3 gün, hesap kartlarında 6-7 günü bulmaktadır.

Kredi kartı ile taksitli yapılan alışverişlerde ücret bankaya tek seferde ödenir. Ancak bankanız bu tutarı kredi kartınıza taksitli şekilde iade eder.

EK MADDE: (Erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur. İptal değişiklik bu gibi turlarda sadece erken rezervasyon sigortası alan misafirlerde olur.

Madde 6: Özel ürünlerde, tüketici, kendisinin veya birinci derecede akrabalarının tur dönemine denk gelen 10 günlük mutat iştigaline engel rahatsızlıklarını, tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi raporla veya ölüm halinde bunun belgelenmesi koşuluyla, hizmet için ödediği tutar kendisine iade edilir. Bu halde rapor ve belgeler hizmetin başlangıcından önce acentaya ibraz edilmesi gerekir.

Madde 7: Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; Acente, Tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri, hizmetin başlangıç tarihinden itibaren 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde Tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

Madde 8: Tüketici daha öncesinde rezervasyon yaptığı herhangi bir geziden kaydını mazeret gösterip farklı bir gezi tarihine kaydırmak isteyebilir. Lisinya Tur müsaitlik durumuna göre hareket ederek yardımcı olmaya çalışır. (Geçiş esnasında oluşan ve/veya oluşacak farklar ödenmek durumundadır.)

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.