Edirne iğneada Tekirdağ Turu Tur Programı

 Edirne İğneada Tekirdağ Turu 

TRAKYA BÖLGESİ

 İğneada Longoz Ormanları - Mert Gölü - Dupnisa Mağarası 

Meriç Nehri Kıyısında Kahvaltı
Lozan Antlaşması Müzesi
2. Beyazıt Külliyesi ve Şifahanesi
Edirne Balkan Şehitliği
Meşhur Edirne Yaprak Ciğeri
Mimar Sinan'ın Ustalık Eseri Selimiye Camii
Dupnisa Mağarası
Mert Gölü
Longoz Ormanları
Namık Kemal Evi ve Müzesi
Hakiki Ezine Peyniri Alışverişi
2 Gece Bölgenin Seçkin Otellerinde Konaklama İmkanı

 HEPSİ BU TURDA 

- Tarih -

28 Haziran Çarşamba | 01 Temmuz Cumartesi
( Kurban Bayramına Özel )
20 Temmuz Perşembe | 23 Temmuz Pazar
17 Ağustos Perşembe | 20 Ağustos Pazar
07 Eylül Perşembe | 10 Eylül Pazar

--------------------------------------------------

 3 Gün | 3 Gece 
 2 Gece Otel Konaklamalı 

Kişi Başı

 3399₺ 

 TÜM KREDİ KARTLARINA 

 VADE FARKSIZ 3 TAKSİT İMKANI 

 TURLARIMIZ KADEMELİ FİYAT ARTIŞI GÖSTERMEKTEDİR. 

 ARAÇ TİPİ MİSAFİR SAYISINA GÖRE BELİRLENMEKTEDİR. 

Bu program size uymadıysa Galatya Turuna da bakabilirsiniz Tıklayınız...

Kalkış Yerleri: ANTALYA - SERİK - MANAVGAT - ALANYA
PROGRAM
1 Gün: Antalya - Edirne

Siz değerli misafirlerimizi önceden verilen saat ve duraklardan alarak turumuza gece yolculuğuyla başlıyoruz. Keyifli bir gece yolculuğunun ardından sabah saatlerinde Edirne'ye ulaşıyoruz.1 Gün:


1 Gün:


1 Gün:


2 Gün: Edirne

Edirne'de ilk olarak Meriç nehri kenarına geliyoruz. Meriç nehri ülkemizin batı sınırını da oluşturmaktadır. Meriç kenarında alacağımız kahvaltı molamızın ardından Karaağaç Bölgesi'ne ulaşıyoruz. Edirne‘nin Karaağaç ilçesinde bulunan Lozan Anıtı, Lozan Antlaşması gereğince Karaağaç’ın tekrar Türk topraklarına katılmasını ve kazanılan diplomatik zaferi temsil ediyor. 24 Temmuz 1923 tarihinde İsviçre’nin Lozan şehrinde imzalanan Lozan Antlaşması gereğince Türkiye – Yunanistan sınırı, Mudanya Ateşkes Antlaşması’nda belirlenen şekliyle; Meriç Nehri’nin batısında kalan Karaağaç İstasyonu ve Bosnaköy, Türkiye’de kalacak şekilde belirlenmiştir. Lozan Anlaşması ile topraklarımıza katılan bu semtte Lozan Anıtı ve Müzesi ile Karaağaç Tren İstasyonu'nu görüyoruz. Buradan ayrılarak Tunca Nehri kıyısında bulunan 2. Beyazıt Külliyesini ve Şifahanesi'ne hareket ediyoruz. Musiki eşliğinde şifalandırma hakkında bilgi alıp, o zamanın tedavi yöntemlerini de öğrendikten sonra Balkan Savaşı'nda esir düşen yada aç bırakılarak ölüme mahkum edilen asker - sivil 20.000 şehidin aziz hatırası için yapılan Balkan Şehitliği'ne gidiyoruz. Balkan Savaşı hakkında bilgi alıp dualarımızı ettikden sonra  buradan ayrılarak meşhur Edirne ciğerinden oluşan menümüzü yemek üzere restaurantımıza hareket ediyoruz. Edirne'nin o muhteşem yaprak ciğerinden oluşan menümüzü tadıp kahvelerimizi içtikten sonra Mimar Sinan’ın “ustalık eserim” dediği Osmanlı mimarisinin baş yapıtlarından Selimiye Camiye doğru yol alıyoruz. Dünya Mirası olarak tescillenen bu şahaser yapı birçok gizemle kaplı. Mesela; Mimar Sinan'ın Selimiye Cami'nin kubbesini o genişliğe oturtmak için 13 bilinmeyenli bir denklemi, matematiğin bilinen 4 ana işleminden farklı beşinci bir işlem yaparak çözdüğü, Neden Ters lale motifi kullandığı, Minarelerinin esraraengizliği, Bu kadar deprem ve doğal afetlere nasıl dayandığı? gibi birçok sorunun cevabını rehberimizden hayranlık ve şaşkınlık ile dinleyeceğiz. Camimizi detaylı gezdikten sonra arastasını gezip badem ezmesi, kavala kurabiyesi, ve renkli sabun gibi alışverişlerimiz için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından 3 Şerefeli Cami, Saat Kulesi, Rüstem Paşa Kervansarayı gezilerimizi de tamamladıktan sonra, akşam yemeğimizi alacağımız restauranta doğru hareket ediyoruz. Keyifle alacağımız  akşam yemeği sonrası konaklama için  otelimize hareket ediyoruz.

Konaklama : Ramada Hotels & Suites By Wyndham, Trakya City, Vb.2 Gün:


2 Gün:


2 Gün:


3 Gün: Dupnisa Mağarası - Longoz Ormanları - Mert Gölü

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Edirne'den ayrılarak kuzeye doğru ilerliyoruz. Kırklareli üzerinden Dupnisa mağarasına ulaşıyoruz. Dupnisa, Bulgar dilinde delik, in  anlamına gelmektedir. İn bizim dilimizde de mağara anlamına gelmektedir. Köken bakımından anlam bozukluğu oluşsa da adı bu şekilde belirlenmiştir. Mağaranın bazı bölümlerinde yarasalar olduğu için o kısımlar yarasa üreme dönemlerinde girişe kapatılmaktadır. Toplamda 2.720 metre uzunluğundadır. İki katlı olan mağaranın üst katında Kuru ve Kız Mağaraları, alt katında Sulu Mağara bulunmaktadır. Üst kattaki mağaralar gelişimini tamamlamıştır. Alt kattaki Sulu Mağara gelişimini sürdürmektedir ve denizden 345 metre yukarıdadır. 1977 metre uzunluğundadır. Üst katın ortalama sıcaklığı 17 derece, alt katın ortalama sıcaklığı 12 derecedir. Mağara içerisinde dev sarkıtlar, göl, nehir, dikit ve sütunlar bulunmaktadır. İçerisindeki göl ve nehir sayesinde doğa sporları yapılabilmektedir. Ayrıca mağara içerisinde yarasa, mağara kelebeği ve sineği bulunmaktadır. Trakya bölgesinin tek mağarasını gezdikten sonra kendimizi muhteşem bir doğaya bırakıyoruz. "Trakya'nın saklı cenneti" olarak nitelendirilen İğneada Longoz Ormanları, bugünlerde özellikle ormanlarının güzelliği ile görenleri hayran bırakıyor. Kırklareli'de kayın ve meşe ağırlıklı ağaçlardan oluşan longoz ormanları, yeşilin ve mavinin farklı tonlarıyla görsel şölen sunuyor. Bol bol fotoğraf çekimlerimizi yaptıkdan sonra, Mert Gölü kenarında alacağımız serbest zamanda dileyen misafirlerimiz kanoya binebilir ve göl kenarında yürüyüş yapabilirler. Muhteşem doğanın bize verdiği huzur ile  Edirne'ye doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizi alacağımız restaurantımıza geçip yemeklerimizi yedikten sonra konaklama için otelimize geçiyoruz.

Konaklama : Ramada Hotels & Suites By Wyndham, Trakya City, Vb.3 Gün:


3 Gün:


3 Gün:


4 Gün: Tekirdağ - Bolayır - Ezine - Antalya

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyoruz ve Tekirdağ'a doğru hareket ediyoruz. Anadolu ile Balkanlar arasındaki konumu ve bereketli topraklarıyla Tekirdağ, tarih boyunca çok sayıda kültür ve kavim egemenliğine tanıklık etmiştir. Yapılan araştırmalarda tarih öncesi ve sonrası dönemlere ait bir çok kalıntı bulunan Tekirdağ’da yerleşim izleri M.Ö. 4000 yıllarına kadar uzanmaktadır. Evliya Çelebi, seyahatnamesinin bir bölümüne; “Süslü cihan bağı, yani İrem cenneti gibi Tekirdağ şehrinin özellikleri” yazarak giriş yapıp sayfalarca övmüş Tekirdağ’ı. Ünlü yazarımız Namık Kemal de memleketi olan bu şehir hakkında her fırsatta methiyeler dizmiş. Bu güzel ilimizde bizde Rüstem Paşa Camisi ile gezimize başlıyoruz. Ardın dan Kemal Evi ve müzesini gezdikten sonra vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz Tekirdağ Köftesi tadabilir, peynir helvası alabilirler. Serbest zamanımızın ardından Bolayır ilçesine hareket ediyoruz ve burada Namık Kemal'in mezarını ziyaret ettikten sonra Antalya'ya doğu Çanakkale üzerinden dönüşümüze başlıyoruz. Ezine de alacağımız molamızda da meşhur Ezine peyniri alışverişlerimizi yaptıkdan sonra dönüş yolculuğumuza devam edip gece saatlerinde Antalya bölgesinde oluyoruz. Siz değerli misafirlerimizi alınış noktalarınıza bırakarak Lisinya Tur'un bir başka organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.4 Gün:


4 Gün:


4 Gün:


DİĞER BİLGİLER
Kalkış Yerleri
  Notlar

  İptal Şartları
  https://www.lisinyatur.com/edirne-igneada-tekirdag
  Manavgat Ünlü Turizm Tic Ltd. Şti.
  Yayla Mahallesi Remzi Güven Caddesi No:75/A Manavgat/Antalya
  0242 743 33 44


  Bu çıktı 18.06.2024 03:19 tarihinde verilmiştir. Manavgat Ünlü Turizm Tic Ltd. Şti. tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.