Otobüslü Adana, Hatay, Gaziantep ve Portakal Çiçeği Festivali

 Otobüslü Adana, Hatay, Gaziantep ve Portakal Çiçeği Festivali Turu 
 Yöresel Lezzetlerle Kültür Turu Patlaması Yaşayacağınız ayrıca Adana'ya Özgü Portakal Çiçeği Festivaline   Katılma Fırsatınızın Olacağı Bir Tur Sizleri Bekliyor. 

 LEZZET - KÜLTÜR - FESTİVAL 
Hepsi Bu Turda 

 HATAY - GAZİANTEP - ADANA 

- Tarih - 

----------------------------

 !!! BU TUR KAÇMAZ !!! 

 2 Gece / 2 Gün, Kişi Başı 

 950₺ 

 'den başlayan fiyatlarla

 Tüm kredi kartlarına vade farksız 3 taksit imkanı 

TURLARIMIZ KADEMELİ FİYAT ARTIŞI GÖSTEREBİLİR.

 Bu program size uymadıysa diğer programa  BURADAN  bakabilirsiniz.

Tur Programı

1. Gün:

Siz değerli misafirlerimizi önceden verilen saat ve duraklardan alarak gece yolculuğuyla turumuza başlıyoruz. Güzel bir gece yolculuğunun ardından, Belen Geçidi’nden Büyük İskender’in kurmuş olduğu 63 şehirden biri olan İskenderun’ u panoramik olarak görerek, rehberimizin bilgilendirmeleriyle çan- ezan - hazzan sesinin birlikte duyulduğu kent Hatay (Antakya)' ya ulaşıyoruz. Hatay Döver köyünde meşhur Hatay köy kahvaltımızı ekstra alıyoruz. Kahvaltının ardından gezimize başlıyoruz. Akdeniz ve Hatay mutfağının lezzetlerini  tadacağımız yöresel yemeklerden oluşan öğle yemeğimizi aldıktan sonra, gezimize başlıyoruz. Dünyanın en büyük Antakya arkeoloji ve mozaik müzesi hristiyanlık kelimesinin ilk defa kullanıldığı St. Pierre Kilisesi, şehri ikiye ayıran ve mitolojik hikâyelerde Orontes (asi) nehrini gözlemleyerek,  eski Antakya evlerinin bulunduğu sokakta yürüyüşler yapıyoruz. Daha sonra, Habibi Neccar Camii’ni görüp, Uzun Çarşı gezilerimizi yapıyor ve çarşıda sizlere nefis Antakya Künefesi tatmak üzere serbest zaman veriyoruz. Buradaki gezilerimizi tamamlıyor ve Defne’nin gözyaşları diye anılan HARBİYE ŞELALELERİ’nde ruhumuzu dinlendirip GAZİANTEP’e hareket ediyoruz. Fabrikalarıyla, geniş ve düzenli caddeleri, parkları bulvarları meydanları ile gerçekten metropol olmaya aday GAZİANTEP’te panoramik şehir turu yapıyoruz. Bu esnada KALE`yi ve şehrin önemli yapılarını görebilme fırsatı yakalıyoruz. Daha sonra, dünyanın en büyük 2. mozaik müzesi olan ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ`ni rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Zeugma mozaik müzesindeki mozaikler sizi rüya gibi bir gezintiye çıkaracak. Kendinizi Zeugmalı asillerin villalarını dolaşırken bulacaksınız. Öğle yemeğimizi dünyaca ünlü ve Unesco Gastromi Şehri ünvanlı ANTEP’te yöresel tatları deneyimleyerek alıyoruz. Buradan,  Çarşılar bölgesine geliyoruz ve  ZİNCİRİYE BEDESTENİ, BÜYÜK PASAJ, ALMACI PAZARI, BAKIRCILAR ÇARŞISI ve İMAM ÇAĞDAŞ’ta serbest zaman alıp baklava, hediyelik eşya ve Antep fıstığı alışverişlerimizi yapıyoruz. 17.yüzyılda Tekke Camii Külliye binası içine kahve-kütüphane olarak kullanılan ve günümüzde TAHMİS KAHVESİ olarak anılan mekânda Sütlü Menengiç kahvelerimizi içerek, keyifle günümüzü sonlandırıyoruz. Daha sonra konaklamak üzere otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Konaklama : Gaziantep Safir Hotel

2. Gün:

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından ADANA yolculuğumuz başlıyor. SEYHAN BARAJ GÖLETİ'ni panaromik olarak görüyoruz. Şehrin simgesi olan Taş Köprü`yü Türkiye`nin en büyük 2.ci camii olma özelliğine sahip olan Sabancı Merkez Camii’ ni fotoğraflarımıza ekliyoruz. Kazancılar Çarşısı’na geldiğimizde serbest zamanı veriyoruz. Bu esnada  Adana’nın yöresel tatlarından Adana Kebap veya ciğerinden tatma şansına sahip olacaksınız. Ardından 2013 yılında düzenlenen ilk karnaval ile, Türkiye`nin ilk karnavalı olma özelliğine sahip, sokak müzisyenleri, konser, dans grupları gösterileri ve katılımcıların renkli kostümler giydiği kortej yürüyüşü ile dikkatimizi çekecek olan ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ KARNAVALI’ na katılıyoruz. Muhteşem görsel görüntülere sahne olan bu festivalde,  yeşeren  portakal çiçeklerinin kokusu eşliğinde, sokak karnavalının keyfini doyasıya yaşıyoruz. Fotoğraflarımızla, renkli ve eğlenceli görüntüleri ölümsüzleştiriyor serbest zaman alıyoruz. Rehberimizin belirlediği saatte tekrar bir araya gelerek dönüş yoluna geçiyoruz. Gece yolculuğuyla Antalya'ya varıyoruz. Harika bir turun ardından unutulmaz anılarımızla siz değerli misafirlerimizi alınış noktalarınıza bırakarak bir sonraki Lisinya Tur organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz. 

ANTALYA İÇİN DURAK NOKTALARIMIZ 
Meydan PTT : 16:50
Mevlana BP : 16:45
Mark Antalya : 16:40
100. Yıl Samanyolu Pastanesi : 16:30
İl Sağlık : 16:20
5M Migros : 16:25
Adliye önü : 16:15
Çallı Kavşağı : 16:05
Özdilek : 16:10
Kepez Belediyesi : 16:00

SERİK İÇİN DURAK NOKTALARIMIZ
Öğretmen Evi Karşısı : 17:20
Genpa Kavşağı : 17:25
Sanayi Kavşağı : 17:30

MANAVGAT İÇİN DURAK NOKTALARIMIZ
Side Total Kavşağı : 18:00
İbrahim Sözen Gençlik Merkezi : 18:15
İmam Hatip Kavşağı : 18:20

ALANYA İÇİN DURAK NOKTALARIMIZ
Alanyum : 19:20
25 Metrelik Yol Üzeri : 19:55
Otogar Kavşağı : 19:45
Konaklı Işıklar : 19:30
Avsallar Işıklar : 19:20

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Gidiş dönüş ulaşım
 • 1 gece otel konaklaması
 • Festival katılım
 • Otelde alınan akşam yemeği ve sabah kahvaltısı 
 • Rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün alınacak sabah kahvaltısı
 • Son gün yolda alınan akşam yemeği
 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Tüm öğle yemekleri
 • Kişisel harcamalar

Yorumlar


Otobüslü Adana, Hatay, Gaziantep ve Portakal Çiçeği Festivali Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme ve Vize BilgileriTur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
Antalya - Serik - Manavgat - Alanya
Tur Hareket Tarihleri:

İptal Şartları

PAKET TUR SÖZLEŞMESİ

İptal ve değişiklik şartları tur programımızın ayrılmaz bir parçasıdır ve turumuzu satın alan tüm misafirlerimiz iş bu İptal, iptal ve değişiklik şartlarını okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.                                                                               

Madde1: Acente, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen turun başlamasına veya devamına engel teşkil eden; kesin kayıtların gerekli yolcu sayısına ulaşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ile bu ve benzeri tüm mücbir sebeplerden dolayı turu iptal edebilir veya erteleyebilir. Bundan dolayı acentenin bir sorumluluğu ve tazminat ödeme yükümlülüğü bulunmamaktadır. Bu gibi durumlarda Lisinya Tur misafirlerine 2 gün öncesinden haber vermekle yükümlüdür. Bu durumda tüketicinin herhangi bir tazminat hakkı yoktur.

Madde2: Misafirlerimiz Madde1 de belirtildiği gibi durumlarda Lisinya Tur’un belirlediği farklı bir tarihe seçim yapabilir, farklı bir tur rezervasyonuna bakiyesini aktarabilir ve/veya ücret iadesi talebinde bulunabilirler. İade talebinde bulunan misafirlerimize iade işlemi 14 gün içinde gerçekleştirilecektir. Bu süre iade talebinin acenteye ulaştığı tarihte başlar. Acente tarafından iade işleminin gerçekleşmesinden sonraki süreç banka kanallarından takip edilir.

Madde 3: Hizmetin başlamasına 60 gün kalaya kadar yapılan iptallerde, tüketiciye o ana kadar ödediği ücretinin tamamı iade edilir. Tüketici, turun başlamasından 59-31 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde tur bedelinin %25'ini, 30-15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde tur bedelinin %50'sini, 14-7 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde tur bedelinin %75'ini, 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente‘ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketicinin iptal taleplerinde geri ödemeler on dört (14) iş günü içinde yapılır. Bu gibi durumda beklenen süre konusunda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

Madde 4: Promosyonlu/İndirimli ürünlerde tüketici satın almış olduğu ürüne ait iptal-değişiklik hakkına sahip değildir.

 Madde 5: Kredi kartı, banka kartı veya havale/eft yolu ile yapılan ödemelerde iptal/iade tamamlanınca e-posta adresinize veya telefonunuza bilgilendirme mesajı gönderilir. Bu mesajı aldıysanız bankanıza ücret iadesi yapılmış demektir ancak iade edilen tutarın kartınıza yansıma süresi bankanıza bağlıdır. Kredi kartlarında 2-3 gün, hesap kartlarında 6-7 günü bulmaktadır.

Kredi kartı ile taksitli yapılan alışverişlerde ücret bankaya tek seferde ödenir. Ancak bankanız bu tutarı kredi kartınıza taksitli şekilde iade eder.

EK MADDE: (Erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur. İptal değişiklik bu gibi turlarda sadece erken rezervasyon sigortası alan misafirlerde olur.

Madde 6: Özel ürünlerde, tüketici, kendisinin veya birinci derecede akrabalarının tur dönemine denk gelen 10 günlük mutat iştigaline engel rahatsızlıklarını, tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi raporla veya ölüm halinde bunun belgelenmesi koşuluyla, hizmet için ödediği tutar kendisine iade edilir. Bu halde rapor ve belgeler hizmetin başlangıcından önce acentaya ibraz edilmesi gerekir.

Madde 7: Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; Acente, Tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri, hizmetin başlangıç tarihinden itibaren 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde Tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

Madde 8: Tüketici daha öncesinde rezervasyon yaptığı herhangi bir geziden kaydını mazeret gösterip farklı bir gezi tarihine kaydırmak isteyebilir. Lisinya Tur müsaitlik durumuna göre hareket ederek yardımcı olmaya çalışır. (Geçiş esnasında oluşan ve/veya oluşacak farklar ödenmek durumundadır.)

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.