Karadeniz Turu (6 Gece)

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

 Antalya - Serik - Manavgat ve 

 Alanya'dan Kalkışlı 

 DOĞU KARADENİZ VE 

 BATUM - GÜRCİSTAN 

 TURU 

Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Borçka, Karagöl, Uzungöl, Çamlıhemşin,  Boztepe, Zilkale, Palovit Şelalesi, Şenyuva, Sümela Manastırı, Ayder Yaylası, Erzincan, Sivas, Kayseri, Kapadokya

 Karadeniz'in En Güzel 6 Farklı Yaylası 

 Pokut Yaylası 

 Sal Yaylası 

 Huser Yaylası 

 Lustra Yaylası 

 Karester Yaylası 

 Ayder Yaylası 

 Uzungöl Yaylası ve 

 Çeçeva Haramtepe Çay Bahçeleri 

 220v Priz + İnternet + Lüx Otobüslerle Araç İçi İkramlar 

 Bölgenin En Donanımlı Rehberleri ile Fıkralarıyla Eğlencesiyle 

 Dop Dolu Bir Karadeniz Rüyası 

 Bölgenin En Seçkin Otellerinde 

 5 Gece Yarım Pansiyon Konaklama, Toplamda 6 Gece / 7 Gün 

 2 Gece Ayder Bölgesinde Ahşap Otel Konaklama Ayrıcalığıyla 

 Tarihler 

-------------------------------------

 LİSİNYA TUR FARKIYLA 

 6 GECE / 7 GÜN 

 Kişi Başı 

 3699₺ 

'den başlayan fiyatlar

 TÜM KREDİ KARTLARINA 

 VADE FARKSIZ 3 TAKSİT İMKANI 

 TURLARIMIZ KADEMELİ FİYAT ARTIŞI GÖSTERMEKTEDİR 

 ARAÇ TİPİ MİSAFİR SAYISINA GÖRE BELİRLENMEKTEDİR 

Bu program size uymadıysa diğer programı incelemek için Tıklayınız...

Tur Programı

1. Gün: Konya - Kırıkkale - Samsun

Önceden belirlenen saat ve noktalardan siz değerli misafirlerimizi alarak Karadeniz Rüyası için yolculuğumuza başlıyoruz. Vereceğimiz molalarla birlikte Konya - Kırıkkale üzeri Samsun'a varıyoruz.

2. Gün: Samsun - Ordu - Giresun - Trabzon

Sabah Samsun'a varışımızla birlikte kahvaltımızı (extra) alıyoruz ve ardından ilk olarak Samsun’un tarihi, antik dönemdeki İyonyalılar’a kadar dayanır ve şehrin ilk ismi Amisos'tur. Bu isim Selçuklular’ın şehri fethettiği döneme kadar kullanılmıştır. Selçuklular’ın himayesine girmesiyle birlikte şehrin adı Samsun olarak kullanılmıştır. En önemli isimlerinden biri de ‘’Atatürk Şehri’’dir. Samsun'nun simgelerinden biri olan Onur Anıtı, Bandırma Vapuru, Kurtuluş Yolu ve gezilerimizi tamamladıktan sonra.Ordu'ya doğru yola çıkıyoruz. Fındık bahçeleri aradından Fatsa - Ünye üzerinden Ordu'ya ulaşıyoruz. Bir rivayete göre çok eski zamanlarda Ordu'da tarihin en acımasız ve savaşçı Amazon Kadınları'nın yaşadığına inanılır. Karadeniz'in en güzel illerinden biri olan, adına türküler yakılan Ordu'da muhteşem Karadeniz ve Ordu manzarasını izleyebilmek için denizden 450 metre yükseklikte bulunan Boztepe'ye teleferik ile çıkıyoruz.(extra) Burada eşsiz Ordu manzarası eşliğinde kahvelerimizi içip fotoğraf çekimlerimizi yaptıktan sonra bizi bekleyen aracımızla buluşup fındık ve fındık ürünleri alışverişimizi gerçekleştiriyoruz. Burada alacağımız öğle yemeğimizin ardından Giresun'a doğru hareket ediyoruz. Karadeniz'in tek adası olan Giresun Adasını panaromik görüp Giresun merkezde kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Tekrar aracımızla buluşup konaklamak üzere başka bir doğa harikası olan ve Trabzon-Akçaabat'ta bulunan Kayabaşı Yaylakent tesislerine hareket ediyoruz. 2.000 metre rakımda konaklıyoruz.

Konaklama : Kayabaşı Yaylakent Yayla Oteli (Akşam yemeği ve sabah kahvaltısı dahil)

3. Gün: Sürmene - Uzungöl - Lustra - Karester Yaylaları - Rize - Çayeli - Çeçeva Çay Bahçeleri - Ayder Yaylası

Otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından ilk durağımız Trabzon merkezdeki mimarisi ve bahçesi ile bizi kendine hayran bıraktıracak olan Atatürk Köşkü'ne hareket ediyoruz. Trabzon’a hakim soğuksu sırtlarında, çam ormanları içinde yer alan bina, Konstantin Kabayanidis tarafından 1890 yılında yazlık olarak yaptırılmıştır. Avrupa ve Batı Rönesans mimarisinin etkilerini taşıyan binada büyük ve gösterişli Avrupa simgeleri kullanılmıştır. Köşkün dış cephesi taş işçiliği göstermekte olup, iç cephesi Bağdadî tekniğindedir. Hayranlıkla gezeceğimizin binanın bahçesinde de bol bol fotoğraf çekimlerimizi yaptıktan sonra Trabzon’a has olan Telkari Sanatının örneklerini görebileceğimiz telkari gümüş  mağazası’na uğruyoruz. Trabzon hasırı, kazaziye gibi yöreye has takılar ve yapımları hakkında ilgi aldıktan sonra Sürmene'ye geçiyoruz. Sürmene'de mola vererek dünyaca ünlü Sürmene bıçakları hakkında da bilgi alıp, bıçak alışverişimizi yaptıktan sonra, çay fabrikası ziyareti ve çay alışverişi sonrasında ülkemizde ki 2 harften oluşan ve Trabzon'nun doğu tarafındaki son ilçesi olan Of üzerinden Solaklı Vadisi'ne doğru dönüyoruz ve Uzungöl'e doğru eşsiz bir manzarada ilerliyoruz. Dernekpazarı - Çaykara üzerinden Uzungöl'e ulaşıyoruz. 1586 yılında Rumca “Saraho” ismi ile bilinmektedir. Tarihin belli bir döneminde ‘Şerah’ adıyla bilinirken meydana gelen bir doğal afet sonrasında Solaklı Deresi’nin önü kapanır, böylelikle uzun bir göl oluşur. Bu doğal güzellik o tarihten bu yana ‘Uzungöl’ olarak anılmaktadır. Burada önce öğle yemeğimizi aldıktan sonra alacağımız serbest zamanda göl kenarında yapacağımız yürüyüşün ardından bizi bekleyen minibüslerimizle buluşarak Lustra ve Karaster Yaylasına çıkıyoruz. Tam bir yayla ile burada karşılaşacaksınız. Burada yapacağımız yürüyüşlerin ardından muhteşem sütlacından yiyip tazecik sütlerden içtikten sonra panaromik olarak Uzungöl'ü de fotoğraflayıp, göl kenarında alacağımız serbest zamanın ardından minibüslere binerek Of üzeri Rize’ye hareket ediyoruz. Rize'ye vardığımızda Rize bezi hakkında bilgi almak üzere Tekpa Rize bezlerine uğruyoruz. Burada dokuma hakkında bilgi alıp klimalı gömleklerden, yöresel şalvarlardan, baş bantlarından kendimize ve hediyelik olarak aldıktan sonra, Rize Bezleri alışverişlerimizin ardından Çayeli’nde bizleri bekleyen minibüslerimizle meşhur Çeçeva Haramtepe Çay Bahçeleri'ne çıkıyoruz. (Extra) Burada yöresel kıyafetler, makas ve sepetlerle çay bahçelerinde fotoğraf çekme imkanımız oluyor. Daha sonra konaklamak üzere otelimize geçiyoruz.

Çeçeva Çay Bahçeleri'ne çıkılmaması durumunda alternatif olarak Ağaran Şelalesi programa eklenecektir.

Konaklama : Huzur Konak (Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil)

4. Gün: Çamlıhemşin - Fırtına Deresi - Zipline - Zilkale - Palovit Şelalesi - Çinçiva Köyü - Pokut - Sal - Huser Yaylası

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimizle aracımıza binerek Çamlıhemşin Fırtına Deresi'nde Zipline yapıyoruz. Fırtına Vadisinde "Zipline"nin tadını çıkarırken adrenalin dolu dakikalar yaşanıyor. 75 metre yükseklikte, 160 metre uzunluktaki alanda misafirler doğal güzellikleri yukarıdan görme imkanı buluyor. Dileyen misafirlerimizle, minibüslerle (extra) olarak yayla turlarımıza katılıyoruz. Bölgenin en dikkate değer eserlerinden birisi, ilçe merkezinin 15 kilometre güneyinde, Fırtına Deresi’nin batı yamaçları üzerine kurulu olan Zilkale, asırlardır Doğu Karadeniz ormanlarını gürül gürül akan sularıyla besleyen muhteşem kaynak Palovit Şelalesi, Çinçiva Köyü, Sevdaluk dizisinin çekildiği Fırtına Deresi'nde bulunan Taş Köprü'de fotoğraf molası veriyoruz. Daha sonra Pokut ve Sal Yaylalarına çıkıyoruz. Pokut ve Sal yaylasının ardından öğleden sonra Ayder bölgesinde bulunan Ahşap Otel'imize geçiyoruz. Bir müddet dinlendikten sonra dileyen misafirlerimizle Huser Yaylası bulut denizi gün batımı turu için hareket ediyoruz. (Huser yaylasına zaman zaman akşam üzeri sis çöküp kapattığı için hava durumuna bağlı olarak sabahtan çıkılabilir) Huser yaylasında horon ve tulum eşliğinde gün batımı izliyoruz. Daha sonra otelimize geçiyoruz. İsteyen misafirlerimizle akşam horon gecesine katılıyoruz ve muhteşem kemençe sesiyle kulaklarımızın pasını siliyoruz.

ÖNEMLİ NOT :

Hava şartlarından veya yol durumundan dolayı Pokut ve Sal yaylasına çıkılamadığı takdirde, yol durumu uygun olan başka bir yaylaya çıkış yapılacaktır. Alternatif olan yaylalar * Şimşir ormanları - Çat ve Elevit Yaylaları * Gito ve Badara Yaylaları 

Konaklama : Huzur Konak (Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil)

5. Gün: Batum Gürcistan - Hopa - Artvin Borçka Karagöl - Çayeli

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Sarp Sınır Kapısı'na doğru yol alıyoruz. Sarp Sınır kapısında gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra Batum tarafında bizi bekleyen aracımızla buluşup Batum turumuza başlıyoruz. Batum , Karadeniz ve Hazar Denizi arasında uzanan Gürcistan'nın Özerk Cumhuriyeti Acaranın başkenti olarak bilinen Karadeniz kıyısındaki liman şehridir. Mimarisi, Batum Bulvarı ve sahili ile bizi kendisine hayran bırakacak olan bu liman kenti gezmeye başlıyoruz. Roma suru olan ve MS. 1.yy da yapılmış olan Gonio Kalesi'nin surlarını gördükten sonra şehir içine geçiyoruz ve Ters EvAvrupa Meydanı, Media Anıtı, Poseidon Heykeli, Alfabe Kulesi, şehrin kalbinin attığı Batum Bulvarı, Teleferik, Ali ve Nino Heykeli gezeceğimiz, göreceğimiz yerler arasında. Ali ve Nino heykeli heykeltraş Tamara Kvesitadze tarafından hareketli ve çelikden yapılmış 8 metre yüksekliğinde bir heykeldir. Kavuşamayan iki sevgiliyi anlatmaktadır. Azerbeycanlı yazar Kurban Said'nin romanından uyarlanarak tasarlanmıştır. Batum sokaklarını keyifle gezdikten sonra , yöresel yemeklerinden haçapuri, hinkal, sulguni peyniri, meşhur içeceklerinin de tadına baktıktan sonra Sarp sınır kapısına geri dönüyoruz. Dileyen misafirlerimiz free shop dan alışverişlerini yapabilir. Sarp tarafında bizi bekleyen aracımızla buluşup Artvin'nin Borçka ilçesine doğru ilerliyoruz. Hopa üzerinden Cankurtaran dağlarını geçerek ilerleyeceğimiz yolun ardından Çoruh nehrinin ikiye böldüğü ilçe Borçka'ya geliyoruz. Burada bizi bekleyen minibüslerimize binerek muhteşem manzaralar eşliğinde 45 dakikalık bir yolun ardından saklı cennet Karagöl'e ulaşıyoruz. 1.800'lü yıllarda Klaskur yaylasının yakınında bulunan bir tepenin toprak kayması sonucu oluşan göl kenarında keyifli bir yürüyüş yapacağız. Yürümek istemeyen misafirlerimiz gölde bulunan renkli kayıklarla göl sefası da yapabilirler. Muhteşem yansımaları, yeşilliği ile içiniz huzur dolacak. Daha sonra Karagöl'den ayrılarak Borçka merkezde bulunan aracımızla buluşup, konaklamak üzere otelimize geçiyoruz.

Konaklama : Çayeli Çavuşoğlu Otel - (Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil)

 ÖNEMLİ 
1- Yurt dışı giriş çıkışlarında Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı ile giriş yapılan ülkelerde yeni tip çipli kimlik kartı olmak zorundadır ve tüm yaş gruplarındaki kişilerin kimliklerinde resim olması zorunludur (çoçuk-bebek dahil)

2- Anne ya da babası yanında olmayan 18 yaşından küçük misafirlerimizin yurt dışına seyahat edebilmesi için yasal vasilerinin her ikisi yanında değilse her ikisinden'de, eğer yanında annesi var ise babasından babası yanındaysa annesinden noter onaylı tebliğ/muvafakatname alması zorunludur. Aksi takdirde çıkış işlemi yapamaz.

3- Yurt dışı giriş çıkışlarında pasoport ile giriş yapılan ülkelerde de pasoportlarda ve kimliklerde resim olması önem arz etmektedir çocuklar dahil.

​4- Koltuk numaraları rezervasyon sırasına göre verilmektedir.

Batum çıkış harç ücreti 150₺'dir.

6. Gün: Sümela Manastırı - Hamsiköy - Zigana - Gümüşhane - Erzincan - Sivas

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından rotamızı Altındere Milli Parkı'na çeviriyoruz. Altındere Milli Parkı içine girdiğimizde muhteşem vadi içerisinde ilerlerken manzara karşısında büyüleneceksiniz. Altındere vadisine hakim Karadağ’ın eteklerinde sarp bir kayalık üzerine kurulmuş olan Sümela Manastırı, halk arasında "Meryem Ana" adı ile anılır. Vadiden yaklaşık 300 metre yükseklikte bulunan yapı, bu konumuyla manastırların şehir dışında, ormanlarda, mağara ve su kenarlarında kurulma geleneğini sürdürmüştür. Hayranlık ve şaşkınlıkla gezeceğimiz manastırın ardından yönümüzü Hamsiköy'e çeviriyoruz. Eti ve sütlacı ile meşhur olan hatta sütlacı dünyaya nam salmış olan Hamsiköy'e hareket ediyoruz. Kardak tesislerinde öğlen yemeği molamızı veriyoruz. Hamsi Köy meşhur sütlaçlarından da yeyip pestil ve köme alışverişinin ardından Doğu Karadeniz'i, Doğu Anadolu'ya bağlayan Zigana Geçiti'nden geçerek Gümüşhane Kelkit ve Erzincan üzerinden yiğidoların şehri Sivas'a varıyoruz. Konaklamak üzere otelimize geçiyoruz.

Konaklama Oteli - Buruciye Hotel - Sivas Köşk Hotel - Vb. (Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil)

7. Gün: Sivas - Kayseri - Kapadokya - Antalya

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyoruz. Doğu Karadeniz turumuzun son gününde gezi programımıza İç Anadolu Bölgesinin en önemli kentlerinden Sivas ile başlıyoruz. Sivas ili, Mezopotamya ve arasından kervanların geçtiği bölgede olduğu için, Selçuklular döneminde tüccarların ziyaret ettiği bir merkez haline gelmiştir. Ülkemizde Konya'dan sonra en çok Selçuklu eserinin bulunduğu il Sivas'tır. 13.yüzyıl'a ait Gök Medrese ve Çifte Minareli Medrese çini sanatı açısından mutlaka görülmeye değer yerlerdir. Ulu Camii ise 1100 yılında inşaa edilmiştir. Sivas Kongre Binası'nın da bizler için apayrı bir önemi vardır. Tüm bu gezilerimizi tamamladıktan sonra Kayseri'ye doğru yolumuza devam ediyoruz. Kayseri'ye varışımızın ardından serbest zaman veriyoruz. Cumhuriyet Meydanı, Kale, gezeceğimiz yerler arasında. Pastırma ve mantı alışverişlerimizi de yaptıktan sonra Kayseri'den ayrılıyoruz ve Kapadokya'nın güzelliklerini görmek üzere yola çıkıyoruz. Kapadokya bölgesi olarak adlandırılan 5 şehirden Nevşehir’e varıyor ve Kapadokya’ya “merhaba” diyoruz. Güvercinlik Vadisi, Uçhisar Panoramik, Çömlek Atölyesi, Çömlek Yapımı'nı izledikten sonra dolu dolu geçen Doğu Karadeniz turumuzu sonlandırmak üzere dönüş yoluna geçiyoruz. Aksaray-Konya üzeri Antalya'ya ulaşıyoruz. Sizleri alınış noktalarınıza bırakarak başka turlarda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

 

ANTALYA İÇİN DURAK NOKTALARIMIZ 
Kepez Belediyesi : 15.00
Özdilek : 15.10
Akdeniz Üniversitesi Önü : 15.20
İl Sağlık : 15.30
5M Migros : 15.30
100. Yıl Samanyolu Pastanesi : 15.35
Mark Antalya : 15.40
Mevlana BP : 15.45
Meydan PTT : 15.50
Aksu : 16.05

SERİK İÇİN DURAK NOKTALARIMIZ
Öğretmen Evi : 16.30 
Genpa Kavşağı : 16.35
Sanayi Kavşağı : 16.40

MANAVGAT İÇİN DURAK NOKTALARIMIZ
Side Total Kavşağı : 17.25
İbrahim Sözen Gençlik Merkezi : 17.20
Ziraat Bankası Önü : 17.15
İmam Hatip Kavşağı : 17.10

ALANYA İÇİN DURAK NOKTALARIMIZ
Alanyum : 15.50
25 Metrelik Yol Üzeri : 16.00
Otogar Kavşağı Mezarlık Önü : 16.10
Konaklı Işıklar : 16.20
Avsallar Işıklar : 16.45

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Gidiş dönüş ulaşım
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • 5 gece otel konaklaması (2 Gece Çamlıhemşin Ahşap Otel Konaklamalı)
 • Otellerde alınan akşam yemeği ve sabah kahvaltısı

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün sabah kahvaltısı
 • Tur boyu öğlen yemekleri
 • Çeçeva çay bahçeleri ya da Ağaran Şelalesi minibüs ücreti - 100₺
 • Borçka - Karagöl minibüs ücreti - 150₺
 • Pokut ve Sal Yaylası, Zilkale Palovit Şelalesi, Sevdaluk Köprüsü Minibüs Ücreti - 150₺
 • Huser Yaylası - 150
 • Lustra ve Karester Yaylası Minibüs Ücreti - 100₺
 • Sümela Manastırı giriş ücreti ( Müze Kart Geçerlidir )
 • Ören ve Müze yerleri giriş ücreti
 • Batum - Gürcistan çıkış işlemleri için harç ücreti - 150₺
 • Batum içi ulaşım - 150₺

Fiyatlar

Yorumlar


Karadeniz Turu (6 Gece) Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme ve Vize BilgileriTur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
Antalya-Serik-Manavgat-Alanya-Gazipaşa
Tur Hareket Tarihleri:

İptal Şartları

PAKET TUR SÖZLEŞMESİ

İptal ve değişiklik şartları tur programımızın ayrılmaz bir parçasıdır ve turumuzu satın alan tüm misafirlerimiz iş bu İptal, iptal ve değişiklik şartlarını okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.                                                                               

Madde1: Acente, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen turun başlamasına veya devamına engel teşkil eden; kesin kayıtların gerekli yolcu sayısına ulaşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ile bu ve benzeri tüm mücbir sebeplerden dolayı turu iptal edebilir veya erteleyebilir. Bundan dolayı acentenin bir sorumluluğu ve tazminat ödeme yükümlülüğü bulunmamaktadır. Bu gibi durumlarda Lisinya Tur misafirlerine 2 gün öncesinden haber vermekle yükümlüdür. Bu durumda tüketicinin herhangi bir tazminat hakkı yoktur.

Madde2: Misafirlerimiz Madde1 de belirtildiği gibi durumlarda Lisinya Tur’un belirlediği farklı bir tarihe seçim yapabilir, farklı bir tur rezervasyonuna bakiyesini aktarabilir ve/veya ücret iadesi talebinde bulunabilirler. İade talebinde bulunan misafirlerimize iade işlemi 14 gün içinde gerçekleştirilecektir. Bu süre iade talebinin acenteye ulaştığı tarihte başlar. Acente tarafından iade işleminin gerçekleşmesinden sonraki süreç banka kanallarından takip edilir.

Madde 3: Hizmetin başlamasına 60 gün kalaya kadar yapılan iptallerde, tüketiciye o ana kadar ödediği ücretinin tamamı iade edilir. Tüketici, turun başlamasından 59-31 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde tur bedelinin %25'ini, 30-15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde tur bedelinin %50'sini, 14-7 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde tur bedelinin %75'ini, 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente‘ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketicinin iptal taleplerinde geri ödemeler on dört (14) iş günü içinde yapılır. Bu gibi durumda beklenen süre konusunda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

Madde 4: Promosyonlu/İndirimli ürünlerde tüketici satın almış olduğu ürüne ait iptal-değişiklik hakkına sahip değildir.

 Madde 5: Kredi kartı, banka kartı veya havale/eft yolu ile yapılan ödemelerde iptal/iade tamamlanınca e-posta adresinize veya telefonunuza bilgilendirme mesajı gönderilir. Bu mesajı aldıysanız bankanıza ücret iadesi yapılmış demektir ancak iade edilen tutarın kartınıza yansıma süresi bankanıza bağlıdır. Kredi kartlarında 2-3 gün, hesap kartlarında 6-7 günü bulmaktadır.

Kredi kartı ile taksitli yapılan alışverişlerde ücret bankaya tek seferde ödenir. Ancak bankanız bu tutarı kredi kartınıza taksitli şekilde iade eder.

EK MADDE: (Erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur. İptal değişiklik bu gibi turlarda sadece erken rezervasyon sigortası alan misafirlerde olur.

Madde 6: Özel ürünlerde, tüketici, kendisinin veya birinci derecede akrabalarının tur dönemine denk gelen 10 günlük mutat iştigaline engel rahatsızlıklarını, tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi raporla veya ölüm halinde bunun belgelenmesi koşuluyla, hizmet için ödediği tutar kendisine iade edilir. Bu halde rapor ve belgeler hizmetin başlangıcından önce acentaya ibraz edilmesi gerekir.

Madde 7: Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; Acente, Tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri, hizmetin başlangıç tarihinden itibaren 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde Tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

Madde 8: Tüketici daha öncesinde rezervasyon yaptığı herhangi bir geziden kaydını mazeret gösterip farklı bir gezi tarihine kaydırmak isteyebilir. Lisinya Tur müsaitlik durumuna göre hareket ederek yardımcı olmaya çalışır. (Geçiş esnasında oluşan ve/veya oluşacak farklar ödenmek durumundadır.)

Doğu Karadeniz Yaylalar ve Batum Gürcistan Turu, Lisinya Tur farkıyla…

 
Cennet vatanımız güzel Türkiye’mizin 7 bölgesinden, kültürlerarası etkileşimin nirvanasına çıkacağınız Doğu Karadeniz Turu ile bölgeyi baştan başa beraber geziyor ve keşfediyoruz. Merak ettiğiniz her şey, Doğu Karadeniz Turu nedir, ne değildir hepsi bu yazımızda.
 
Doğu Karadeniz Turu Nasıl Yapılır?
Karadeniz Turu Nasıl Planlanır?
Antalya'dan Karadeniz Turu Nasıl Yapılır?
Karadeniz Turu Nereden Başlanır ve Hangi Şehirler?
Karadeniz Turu Kaç Gün Sürer?
Karadeniz Turu Kaç Km Sürer?
Karadeniz Turu Nerede Kalınır?
Karadeniz Turu Nasıl Giyinmeli?
Karadeniz Turu Hangi Mevsimde Yapılmalı?
Karadeniz Turu Neler Yapılır?
En Güzel Karadeniz Turu Hangisi?
En İyi Karadeniz Turu Hangi Firma ile Yapılır?
Karadeniz Turu Ne Zaman Başlıyor?
 

Doğu Karadeniz Turu Nasıl Yapılır?

Lisinya Tur olarak biz turlarımızı misafirlerimizin tercihlerine göre otobüslü ulaşımla, uçaklı ulaşımla, 4 günlük, 5 günlük, 6 günlük, 7 günlük gibi çeşitli zaman aralıklarında ve farklı ulaşım seçeneklerinde gerçekleştiriyoruz. Bireysel olarak ta yapabilirsiniz elbette ancak bunun bazı zorlukları olacaktır. Tecrübelerimiz ile şunu söyleyebiliriz ki en popüler noktaları doya doya gezebileceğiniz, gezerken vakit kaybı ya da paranızı çarçur etmeyeceğiniz bir tur yapmak istiyorsanız kendi aracınızla yapmamanızı tavsiye edebiliriz. Bilinmedik bir firmayla ya da sırf macera olsun diye bilmediğiniz yollara kendi aileniz ya da arkadaş çevrenizle gitmeniz hayal kırıklığı ile sonuçlanabilir ve kötü sonuçlar doğurabilir.
 

Karadeniz Turu Nasıl Planlanır?

Batı Karadeniz Turu ve Doğu Karadeniz Turu olmak üzere 2 farklı şekilde Karadeniz Turu yapmak mümkündür. Bunlarda bulunduğunuz bölgeye göre veya zamanınıza göre otobüslü ya da uçaklı seyahatlerle yapılabilir. Esas olan konumuz itibariyle de Doğu Karadeniz, Yaylalar, Batum-Gürcistan turudur. Bu turda Karadeniz’in içlerine kadar girip her ayrıntıyı yakalamanız mümkündür. Ailecek keyifle gerçekleştirebileceğiniz Doğu Karadeniz Turu’nda profesyonel rehberler eşliğinde bölgenin müthiş doğasının keyfini çıkarabilirsiniz. Planlamanızda her zaman yanınızda olduğumuzu hatırlatmak isteriz.
 

Antalya'dan Karadeniz Turu Nasıl Yapılır?

Antalya Havaliman’ında buluşmalı olarak uçaklı seyahatle yapılabildiği gibi Antalya, Alanya, Serik, ve Manavgat’ta belirli duraklardan alınarak otobüsle Karadeniz Turu yapmak mümkündür. Otobüslü ya da uçaklı olarak her 2 farklı şekilde kendi içinde farklı imkanlar barındırır. Mesela uçaklı olarak yapıldığında zamandan tasarruf edebilirsiniz. Otobüslü olarak yapıldığında ise daha fazla yer görme imkanı bulabilirsiniz. Keyifli zaman geçirmek ve süreçte en verimli olanaklardan faydalanmak adına tercihinizi otobüslüden ya da uçaklıdan yana kullanabilirsiniz. Her iki seçenektede Karadeniz’in keyfini çıkarabileceğinizin garantisini verebiliriz.
 

Karadeniz Turu Nereden Başlanır ve Hangi Şehirler?

Antalya Çıkışlı Doğu Karadeniz turları Amasya’dan Başlayıp Kayseri’de bitmektedir. Batum-Gürcistan’da tur kapsamındadır. Lisinya Tur farkıyla özenle hazırlanan Doğu Karadeniz Turları kapsamında gezilecek yerler, Amasya, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Borçka, Karagöl, Uzungöl, Çamlıhemşin,  Boztepe, Zilkale, Palovit Şelalesi, Şenyuva, Sümela Manastırı, Ayder Yaylası, Batum-Gürcistan, Erzincan, Sivas, Kayseri, Kapadokya, 6 farklı yayla ve kartpostallardan tanıdığınız Haremtepe Çay Bahçeleri görme imkanı bulabilirsiniz. 
 

Karadeniz Turu Kaç Gün Sürer?

Türkiye’de gezilecek yerler dendiğinde akla gelen ilk yerlerden olan Doğu Karadeniz, Yaylaları şelaleleri, muhteşem doğası ve Batum Gürcistan için 7 Gece / 8 Günlük bir zaman diliminde en popüler noktaları gezmek mümkündür. Bu süre zarfında tecrübelerimizle Karadeniz’de yapılabilecek ya da görülecek en güzel noktaları program haline getirdik ve sizlerin beğenisine sunduk. Lisinya Tur’la Karadeniz Turu yapanların memnun kalıp arkadaşlarına da tavsiye etmesi bizlerin en derin mutluluğudur. Bizimle Karadeniz Turu yapıp memnun kalanların yorumlarını Google Yorumları üzerinden görebilirsiniz.
 

Karadeniz Turu Kaç Km Sürer?

Lisinya Tur farkıyla yapılan Antalya, Alanya, Manavgat ve Serik’ten hareketle macera dolu 1 haftalık Karadeniz turu boyunca yani 7 Gece / 8 Günlük bir Karadeniz macerasında 3500 km yol katedilir. Rezervasyonlarınız dahilinde Ultralüx otobüslerle önceden belirlenen saat ve duraklardan alınıp Karadeniz’in içlerine, yaylalarına ve Batum-Gürcistan kapsamlı yapılan Büyük Karadeniz Batum ve Gürcistan turumuzda bir çok şehir görmek mümkündür.
 

Karadeniz Turu Nerede Kalınır?

Genelde ilk defa Karadeniz turu yapan misafirler Karadeniz’in otellerini Antalya otelleri gibi Herşey Dahil 5 yıldızlı konseptinde sanıp karıştırabiliyorlar. Karadeniz’in otelleri genelde ahşap, butik otellerdir. Biz turlarımız kapsamında yöreye özgü Karadeniz bölgesinin turizmde ileri gelen yerlerinden Ayder bölgesinde ve Çamlıhemşin bölgelerinde %90 müşteri memnuniyetli ahşap otellerinde konaklama yapıyoruz. 
 

Karadeniz Turu Nasıl Giyinmeli?

Ülkemizin güzide bölgelerinden Karadeniz bölgesi doğası gereği yılın her mevsimi yağış alan bir bölgedir. Paket turumuz kapsamında rezervasyonunuz esnasında sizlere tur tarihinizde bölgedeki hava koşullarına göre nasıl giyinmeniz ve yanınıza ne almanız gerektiğini misafir danışmanlarımız bilgilendiriyor. Her zaman değişmez bir kural yanınızda mutlaka yağmurluk tarzı birkaç eşya almanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü bölgede her an yağmurla karşılaşmanız kaçınılmazdır. 
 

Karadeniz Turu Hangi Mevsimde Yapılmalı?

Doğu Karadeniz doğası itibariyle her an yağmurlarla karşılaşılacak bir bölgedir. Onun için en uygun zaman Temmuz ve Ağustos aylarıdır. Bu aylarda dahi yağış alan bölgeye giderken her koşula hazırlıklı olmalısınız.  Kışında da tabii ki Karadeniz turları yapılabiliyor. Hatta kar manzaraları eşliğinde bazı etkinlikler oluyor. Ancak en uygun mevsim olarak Temmuz ve Ağustos ayını tavsiye ediyoruz.
 

Karadeniz Turu Neler Yapılır?

Doğu Karadeniz bölgesinde en çok yapılan aktiviteler ve en popüler olanları şu şekildedir;
Rize Fırtına Deresi’nde Zipline ve Rafting Yapmak
Yaylalarda Gökyüzü Salıncağına Binmek
Artvin Karagöl’de Kano Gezintisi Yapmak
Ordu Boztepe’de Teleferiğe Binmek
Jeep Safari Ya Da ATV İle Gezmek
Horon Oynamak
Çay Toplamak
 

En Güzel Karadeniz Turu Hangisi?

Lisinya Tur farkıyla Karadeniz bölgesine yapacağınız seyahatlarde Doğu Karadeniz ve Batı Karadeniz olmaz üzere 2 farklı harika tur seçeneği mevcuttur. Batı Karadeniz Turları kapsamında Abant, Gölcük, Yedigöller civarında kartpostallık manzaraları görmeniz mümkün olurken, Doğu Karadeniz bölgesinde Amasya, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Borçka, Karagöl, Uzungöl, Çamlıhemşin,  Boztepe, Zilkale, Palovit Şelalesi, Şenyuva, Sümela Manastırı, Ayder Yaylası, Batum-Gürcistan gibi yerleri görmeniz mümkün oluyor. Biz iki bölgeyi de mutlaka görmenizi tavsiye ederiz.
 

En İyi Karadeniz Turu Hangi Firma ile Yapılır?

Böylesine geniş kapsamlı bir turu programlarken elbette dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Örneğin daha önce Karadeniz’e giden misafirlerin yorumlarına bakmak gibi. Karadeniz bölgesinde her ayrıntıyı hakkıyla bilen, hangi otellerde kalınıp, zaman kaybetmeden hangi bölgeler gezilir, nerede ne yenir, bu ve bunun gibi birçok sorunun cevabını önceden Karadeniz Turu yapmış misafirlerin yorumlarından okumanız kafanızdaki sor işaretlerinden kurtulmanıza sebep olacaktır. Antalya bölgesinden Karadeniz bölgesine en çok tur yapan firma olma ayrıcalığı ile sizlere kendinizi özel hissedeceğiniz hakkıyla tam bir karadeniz turu yapacağınızın garantisini veriyoruz. 
 

Karadeniz Turu Ne Zaman Başlıyor?

Şubat 2022 itibariyle erken rezervasyon fırsatlarından yararlanabileceğiniz karadeniz turlarımızı hizmetinize sunmuş bulunuyoruz. İlk turumuzu Mayıs ayından itibaren yapmaya başlıyoruz. Buraya bırakacağımız linkten Mayıs ayında 3000₺ ve daha sonraki tarihlerde de fiyatı yükselecek olan 7 Gece 8 Günlük Karadeniz turunuz 2400₺’ye satın alabilirsiniz. En güzel turlarda görüşmek dileğiyle.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.