Uçaklı Gap ve Doğu Anadolu Turu

 ADANA 
 ANTAKYA 
 GAZİANTEP 
 ADIYAMAN  
 MARDİN 
 BİTLİS 
 VAN 

 GİZEMLİ GAP VE DOĞU ANADOLU TURU 


 Uçaklı Ulaşım Antalya – Adana, Van - Antalya Direk Uçuş 
 5 gece bölgenin seçkin otellerinde konaklama ayrıcalığıyla 

 Adana, Hatay, Gaziantep, Adıyaman, Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin, Bitlis, Van Dahil 
 Antalya - Adana, Van Antalya Direk Uçuş, 
 5 Gece Bölgenin En Seçkin Otellerinde Konaklama Farkı... 
 Fiyata Dahil Halfeti Tekne Turu, 
 Fiyata Dahil Yemekli Urfa Sıra Gecesi, 
 Fiyata Dahil Nemrut Dağı Gün Batımı, 
 Fiyata Dahil Akdamar Adası Tekne Turu, 
 Fiyata Dahil Nemrut Krater Göl Gezisi, 
 Çift renkli gözleriyle ünlü Van Kedilerini görme imkanı, 
 Doğu'ya özgü yöresel yiyecekler tatma imkanı, 
 Bölgenin Profesyonel ve En Donanımlı Rehberlerinin Anlatımıyla... 

Tarihler
09 Kasım Salı - 14 Kasım Pazar

5 Gece / 6 Gün 
Kişi Başı

 HERŞEY DAHİL  

 2750₺ 'den başlayan fiyatlar 

 Tüm Kredi Kartlarına Vade Farksız 3 Taksit İmkanı 

TURLARIMIZ KADEMELİ FİYAT ARTIŞI GÖSTEREBİLİR.

 ARAÇ TİPİ MİSAFİR SAYISINA GÖRE BELİRLENMEKTEDİR. 
Bu program size uymadıysa benzer programı incelemek için tıklayınız..

Tur Programı

1. Gün: ANTALYA - ADANA - ANTAKYA - GAZİANTEP

Sabah siz değerli misafirlerimizi önceden belirtilen duraklarımızdan alarak Antalya havalimanına geçiyoruz. Dileyen misafirlerimiz kendi imkanları ile havalimanına gelebilirler. 07:30 Sun Express Antalya-Adana uçuşu ile Adana’ya uçuyoruz.Akabinde Adana'da Kaburgacı Yaşar'da alacağımız ciğer kebaplı kahvaltımızın ardından turumuza başlıyoruz. Dünyanın hala kullanımda olan en eski taş köprülerinden olan Taş Köprü ve muhteşem mimarisiyle Adana’nın sembolü olan Sabancı Merkez Camiini görüldükten sonra Ceyhan-Dörtyol üzerinden yolculuğumuza devam ediyoruz. Öğle yemeğimizde, Antakya mutfağının yöresel lezzetlerini tattıktan sonra, dinlerin ve medeniyetlerin kesişme noktası Antakya’ya varıyor, geniş mozaik koleksiyonuyla dünyanın en önemli müzelerinden biri olan Antakya Müzesi’ni geziyoruz. Akabinde, bir sonraki durağımız, Hristiyanlık tarihinin en eski kilisesi olan Habib-i Neccar Dağı eteklerindeki St. Pierre Kilisesi olacak. Sonrasında Hatay’ın meşhur künefelerinden tadacağımız bir lezzet molası veriyoruz. Ardından Antakya turumuza, Habib-i Neccar Camii ile devam ediyoruz. Ülkemizin en eski camilerinden olan bu güzel yapının önemi ve tarihi geçmişi hakkında rehberimiz tarafından bilgilendirildikten sonra Tarihi Hatay Evleri arasında yapacağımız bir yürüyüş ardından aracımıza dönüyoruz, şelaleleri ve Defne Efsanesi ile ünlü Harbiye Şelaleleri'ni geziyor ve güzel hikayesini dinledikten sonra Gaziantep'deki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5*Shimall Otel, 4*Met Gold Otel, 5*Safir Hotel vb.

2. Gün: GAZİANTEP - HALFETİ - ADIYAMAN - NEMRUT

Sabah kahvaltımızın ardından GAZİANTEP’te Dünya’nın en büyük mozaik müzesi olan Zeugma Mozaik Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra Türkiye’nin en eski kahvehanelerinden meşhur Tarihi Tahmis Kahvesi, Bakırcılar Çarşısı, Zincirli Bedesten görülecek yerler arasındadır. Daha sonra yöresel alışveriş ve Dünyaca ünlü baklavanın tadına bakmak için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra güneydoğunun saklı cenneti HALFETİ’ye gidiyoruz. Birecik Baraj suları altında kalan medeniyeti, arzu edenler ile göl üzerinde batık şehir tekne turumuzu (ekstra) yapıyoruz. Halfeti Baraj Gölü üzerinde kurulu Restoran’da yöresel menülerden oluşan öğle yemeğimizi yedikten sonra Adıyaman’a doğru devam ediyoruz. KARAKUŞ TÜMÜLÜSÜ ve CENDERE KÖPRÜSÜ’nü görüp KAHTA’da dolmuşlarla (ekstra) NEMRUT DAĞI’na doğru yola çıkıyoruz. 2150 metre yükseklikte Dünyanın sekizinci harikası “KRALLAR DAĞI” olarak da anılan Nemrut’ta güneşin batışının seyredeceğiz. Daha sonra Kâhta’ya geri dönüp Adıyaman merkezdeki otelimize yerleşiyoruz.

4* Grand İsias Hotel, 4* Rabat Hotel, 4* Otel Antiochos

3. Gün: ADIYAMAN - ŞANLIURFA - HARRAN - BALIKLIGÖL

Sabah kahvaltımızı otelimizde açık büfe olarak aldıktan sonra, Peygamberler şehri Şanlıurfa’ya geçiyoruz. Bu güzel şehirdeki ilk durağımız, dünyanın ilk üniversite bina camisi El Firdevsi, Rasathane Kulesi kalıntılarını ve alışılmışın dışında mimarisiyle dikkat çeken Konik Kubbeli Evleri ile Harran olacak. Harran gezimizde bölge halkıyla kaynaşıp, geleneksel Urfa kıyafetleriyle fotoğraflarımızı çektikten sonra; rotamızı Urfa şehir merkezine çeviriyoruz.Daha sonra Güneydoğu Anadolu’nun kebab ve isot kokan kenti Urfa’da Balıklı Gölü, Ayn-ı Zeliha Gölü, Rızvaniye Camii ve Hz. İbrahim’in doğduğu mağara ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Gezimizin ardından tarihi çarşıda kısa bir alışveriş molası veriyor ve akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz. Akşam Güneydoğu’nun geleneklerini yansıtan yemekli sıra gecesine (extra) gidiyoruz.

5* Nevali Hotel, 4* Harran Hotel, 4* Uludağ Hotel vb.

4. Gün: ŞANLIURFA - GÖBEKLİTEPE - DİYARBAKIR - MARDİN

Sabah Kahvaltı sonrası insanlığın tarihini değiştiren, bilinen tüm tarihi tapınaklardan bile eski yaklaşık 12.000 yıllık bir geçmişi olan tarihin en eski tapınağı GÖBEKLİTEPE ziyaret edeceğimiz ilk nokta oluyor. Daha sonra Diyarbakır’da ULU CAMİ, CAHİT SITKI TARANCI’nın dünyaya geldiği ve günümüzde müze olan evini ziyaret ediyoruz. Hasan Paşa Hanı ve On Gözlü Köprü ziyaret edildikten sonra taşın dile geldiği birçok medeniyete ev sahipliği yapan MARDİN’e gidiyoruz. UNESCO tarafından Dünya kültür mirası olarak kabul edilen Mardin’de MARDİN MÜZESİ – LATİFİYE CAMİİ – KIRKLAR KİLİSESİ – ZİNCİRİYE MEDRESESİ – TARİHİ POSTANE – ŞEHİDİYE CAMİİ – DEYRÜLZAFERAN MANASTIRI gezip göreceğimiz yerler arasında. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Raymar Hotel, Katori Deluxe, vb.

5. Gün: MİDYAT - HASANKEYF - NEMRUT KRATER GÖLÜ - BİTLİS BEŞ MİNARE

Sabah kahvaltı sonrası tarihi sokaklarında büyüleneceğimiz MİDYAT’a gidiyoruz. ‘’Sıla’’ ve ‘’Adını Kalbime Yazdım’’ dizilerinin de çekildiği ve daha birçok diziye ev sahipliği yapan Midyat Konuk Evi‘ni geziyoruz. Süryani – Müslüman ortak mahallelerinde gezip vereceğimiz serbest zamanda telkâri gümüş alış verişi yaptıktan sonra Dicle Nehri’nin hayat verdiği, Ilısu Barajı’nın yapımı ile birlikte sular altında kalacak olan tarihi HASANKEYF’e gidiyoruz. Burada yapacağımız kısa bir yürüyüşün ardından EL RIZK CAMİİ’yi ziyaret ediyoruz. Büyük - Küçük Saray ve Eski Köprü kalıntılarını gördükten sonra . bir doğa harikası Nemrut Krater Gölü'ne geçiyoruz. (Fiyata Dahil Extra Tur) Burada fotoğraflarımızı çekindikten sonra türkülere konu olan Bitlis’te beş minare hikayesini rehberimizden dinliyoruz. Daha sonra konaklamak üzere otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5*Radisson Blue By Şahmaran Otel,5* Elite World Otel vb

 

6. Gün: VAN - AKDAMAR ADASI - ANTALYA

Sabah kahvaltısı sonrası bizi bekleyen teknelerle VAN GÖLÜ üzerindeki AKDAMAR ADASI’na geçiyoruz.(Fiyata Dahil) Ada üzerindeki kurulmuş ve dört yöndeki duvarlarında inanılmaz öykülerin anlatıldığı AKDAMAR KİLİSE’sini geziyoruz. Akdamar adası ziyaretinden sonra Eşsiz güzellikteki Van Kedilerini yakından göreceğimiz Kedi Evine gidiyoruz. Van kedileri koruma altında olduğundan Van dışına çıkartılması yasaklanmış durumda bu sebepten dolayı özel alanlarda yaşatılıyorlar. Daha sonra Van Merkez’e geçiyoruz. Burada yöresel ürünler alışverişi için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamandan onra Van’ın meşhur Urartu Gümüş sanatı olan Savat ve Arubani sanatları hakkında bilgi almak üzere Gümüş Atölyesine uğruyoruz. Bu noktadan sonra dönüş yoluna geçiyoruz. 15:00 uçağıyla Van-Antalya uçuşumuzu gerçekeştiriyoruz. Akşam saatlerinde Antalya bölgesinde oluyoruz. Sizleri alınış noktalarınıza bırakarak bir başka Lisinya Tur organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Gidiş Dönüş Ulaşım
 • Seyahat Sigortası
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Araç İçi İkramlar
 • 5 Gece Otel Konaklaması
 • 5 Sabah Kahvaltısı, 5 Akşam Yemeği
 • Akdamar Adası Tekne Turu
 • Nemrut Krater Gölü
 • Akdamar Adasına Geçiş Tekne Ücreti
 • Nemrut Dağı Minibüs Ücreti 
 • Halfeti Tekne Turu
 • Yöresel Eğlence - Yemekli Sıra Gecesi 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze, Ören Yeri Girişleri
 • Öğle Yemekleri
 • Kişisel Harcamalar

Yorumlar


Uçaklı Gap ve Doğu Anadolu Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme ve Vize BilgileriTur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
Antalya - Serik - Manavgat - Alanya
Tur Hareket Tarihleri:

İptal Şartları

PAKET TUR SÖZLEŞMESİ

İptal ve değişiklik şartları tur programımızın ayrılmaz bir parçasıdır ve turumuzu satın alan tüm misafirlerimiz iş bu İptal, iptal ve değişiklik şartlarını okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.                                                                               

Madde1: Acente, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen turun başlamasına veya devamına engel teşkil eden; kesin kayıtların gerekli yolcu sayısına ulaşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ile bu ve benzeri tüm mücbir sebeplerden dolayı turu iptal edebilir veya erteleyebilir. Bundan dolayı acentenin bir sorumluluğu ve tazminat ödeme yükümlülüğü bulunmamaktadır. Bu gibi durumlarda Lisinya Tur misafirlerine 2 gün öncesinden haber vermekle yükümlüdür. Bu durumda tüketicinin herhangi bir tazminat hakkı yoktur.

Madde2: Misafirlerimiz Madde1 de belirtildiği gibi durumlarda Lisinya Tur’un belirlediği farklı bir tarihe seçim yapabilir, farklı bir tur rezervasyonuna bakiyesini aktarabilir ve/veya ücret iadesi talebinde bulunabilirler. İade talebinde bulunan misafirlerimize iade işlemi 14 gün içinde gerçekleştirilecektir. Bu süre iade talebinin acenteye ulaştığı tarihte başlar. Acente tarafından iade işleminin gerçekleşmesinden sonraki süreç banka kanallarından takip edilir.

Madde 3: Hizmetin başlamasına 60 gün kalaya kadar yapılan iptallerde, tüketiciye o ana kadar ödediği ücretinin tamamı iade edilir. Tüketici, turun başlamasından 59-31 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde tur bedelinin %25'ini, 30-15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde tur bedelinin %50'sini, 14-7 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde tur bedelinin %75'ini, 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente‘ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketicinin iptal taleplerinde geri ödemeler on dört (14) iş günü içinde yapılır. Bu gibi durumda beklenen süre konusunda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

Madde 4: Promosyonlu/İndirimli ürünlerde tüketici satın almış olduğu ürüne ait iptal-değişiklik hakkına sahip değildir.

 Madde 5: Kredi kartı, banka kartı veya havale/eft yolu ile yapılan ödemelerde iptal/iade tamamlanınca e-posta adresinize veya telefonunuza bilgilendirme mesajı gönderilir. Bu mesajı aldıysanız bankanıza ücret iadesi yapılmış demektir ancak iade edilen tutarın kartınıza yansıma süresi bankanıza bağlıdır. Kredi kartlarında 2-3 gün, hesap kartlarında 6-7 günü bulmaktadır.

Kredi kartı ile taksitli yapılan alışverişlerde ücret bankaya tek seferde ödenir. Ancak bankanız bu tutarı kredi kartınıza taksitli şekilde iade eder.

EK MADDE: (Erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur. İptal değişiklik bu gibi turlarda sadece erken rezervasyon sigortası alan misafirlerde olur.

Madde 6: Özel ürünlerde, tüketici, kendisinin veya birinci derecede akrabalarının tur dönemine denk gelen 10 günlük mutat iştigaline engel rahatsızlıklarını, tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi raporla veya ölüm halinde bunun belgelenmesi koşuluyla, hizmet için ödediği tutar kendisine iade edilir. Bu halde rapor ve belgeler hizmetin başlangıcından önce acentaya ibraz edilmesi gerekir.

Madde 7: Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; Acente, Tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri, hizmetin başlangıç tarihinden itibaren 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde Tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

Madde 8: Tüketici daha öncesinde rezervasyon yaptığı herhangi bir geziden kaydını mazeret gösterip farklı bir gezi tarihine kaydırmak isteyebilir. Lisinya Tur müsaitlik durumuna göre hareket ederek yardımcı olmaya çalışır. (Geçiş esnasında oluşan ve/veya oluşacak farklar ödenmek durumundadır.)

Etiketler :  doğuanadoluturu,otobüsledoğuanadoluturu,uçakladoğuanadoluturu,doğuanadoluturuets,ayderturizmdoğuanadoluturu,doğuanadoluturujolly,doğuanadoluturuyorumları,doğuanadoluturuizmirçıkışlı,çorlutraveldoğuanadoluturu,vesturizmdoğuanadoluturu,antalyaçıkışlıdoğuanadoluturu,seyahat53doğuanadoluturu,salturdoğuanadoluturu,eskişehirçıkışlıdoğuanadoluturu,adanaçıkışlıdoğuanadoluturu,doğuanadoluvegapturu,kareturdoğuanadoluturu,arabayladoğuanadoluturu,diyarbakırçıkışlıdoğuanadoluturu,doğuanadoluturutouristica,doğuanadolukaradenizturu,doğuekspresiiledoğuanadoluturu,doğuanadoluturuadanaçıkışlı,arabailedoğuanadoluturu,doğuanadolutururota,mersinçıkışlıdoğuanadoluturu,anıturdoğuanadolugapturu,doğuvegüneydoğuanadoluturu,malatyaçıkışlıdoğuanadoluturu,doğuanadoluturuuçaklı,doğuanadolugapturu,doğuanadoluturumardin,bayramdadoğuanadoluturu,sscturdoğuanadoluturu,doğuanadoluturugüzergahı,doğuanadoluturutatilbudurturebdoğuanadoluturu,doğuanadoluturuekşi,karadenizvedoğuanadoluturu,antepçıkışlıdoğuanadoluturu,doğukaradenizvedoğuanadoluturu,doğuanadoluturutrenle,doğuanadolukültürturu,tatilsepetidoğuanadoluturu,treniledoğuanadoluturu,doğuanadoluturuankaraçıkışlı,doğuanadoluturussc,istanbulçıkışlıdoğuanadoluturu,gençaystardoğuanadoluturu,uçaklıdoğuanadoluturuizmirçıkışlı,doğuanadoluturupronto,gruppaldoğuanadoluturu,doğuanadoluturuotobüslü,doğuanadoluturukonyaçıkışlı,doğuanadoluturunereleregidilir,maxigezi,doğuanadoluturu,bursaçıkışlıdoğuanadoluturu,etsturdoğuanadoluturu,doğuanadoluturugezilecekyerler,kuşadasiturdoğuanadoluturu,butikdoğuanadoluturu,doğuanadoluturujollytur,farmaturdoğuanadoluturu,kayseriçıkışlıdoğuanadoluturu,doğuanadolubölgesituru,ayderdoğuanadoluturu,doğuanadoluturunasılyapılır

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.