Yılbaşı Özel Doğu Ekspresi Van Kars Erzurum Diyarbakır

Gezginlerin Gözdesi Doğu Ekspresi Turları Lisinya Tur Farkıyla

 DOĞU EKSPRESİ 
 TRENLE KARS – ERZURUM 

 1 Gece Van, 2 Gece Kars Konaklamalı 

 Gidiş Antalya – Van Direk Uçuş 
 Dönüş Diyarbakır - Antalya 
Direk Uçuş

 Doğu Ekspresi ile Harika Manzaralar Göreceksiniz 
 Kars - Erzurum arası 4 saatlik Doğu Ekspresi ile seyahat deneyimi 
 Kars Şehir Turu, Ani Harabeleri, Sarıkamış, Çıldır Gölü, Erzurum'da Cağ Kebabı 
 3 Gece Bölgenin Seçkin Otellerinde Konaklama İmkanı 
 Bölgeye Hakim Uzman Rehber Eşliğinde 
 Unesco Dünya Mirası Listesinde Yer Alan Ani Harabeleri 
 Efsanelerle Destanlarla Dolu Sarıkamış 
 Türkiye’nin Alaska’sı Çıldır Gölü 
 Erzurum ve Kars'ta Yöresel Ürünler Alışverişi 

 12. Yüzyıldan Kalma Tarihi Kars Kalesi 
 Hepsi Bu Turda 

 TARİH 

29 Aralık Perşembe - 01 Ocak Pazar

3 Gece / 4 Gün
Kişi Başı

Yılbaşı Gala Gecesi Dahil

 6999₺ 

'den başlayan fiyatlar

 TÜM KARTLARA VADE FARKSIZ  6 TAKSİT İMKANI 

TURLARIMIZ KADEMELİ FİYAT ARTIŞI GÖSTEREBİLİR.

Bu program size uymadıysa Van Gölü Ekspresi turuna  BURDAN  bakabilirsiniz.

Tüm turlarımız da kademeli fiyat değişikliği uygulanabilmektedir. Kademeli kontenjan doldukça fiyatlar artış gösterebilir.

Tur Programı

1. Gün: ANTALYA - VAN

Sabah siz değerli misafirlerimizi önceden belirtilen duraklarımızdan alarak Antalya havalimanına geçiyoruz. Dileyen misafirlerimiz kendi imkanları ile havalimanına gelebilirler. 08:25 Sun Express Antalya-Van seferi ile Van'a uçuyoruz.  Van'da bizleri bekleyen aracımız ile buluşarak meşhur Van kahvaltımızı almak üzere (extra) restaurantımıza geçiyoruz. Müthiş bir kahvaltı sonrası yönümüzü bir sahil kasabasını andıran Edremit’e çeviriyoruz. Edremit’ten bineceğimiz teknemiz ile Van Gölü’nün içerisinde bulunan AKDAMAR Adası’na hareket ediyoruz. Akdamar Adası’nda bulunan ve taş işçiliğiyle ünlü Akdamar Kilisesi ve çevresi bu noktadaki gezi güzergâhlarımız olacaklar. Buradan Van Gölü’ne baktığınızda “Aynı deniz gibi” demekten kendinizi alamıyorsunuz. Zira içerisinde bulunduğunuz Van Gölü, 3713 km²  lik ölçüsüyle Türkiye’nin en büyük gölü olma özelliğine sahiptir. Göl kenarında geçireceğimiz hoş vakitler sonrasında yeniden Edremit’e dönüyor ve buradan da Gevaş’a ilerliyoruz. Gevaş’ta Selçuklu Mezarlarını ve Halime Hatun Türbesi’ni görüp Van şehir merkezi’ne geri dönüyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Van Gölü ve çevresini tüm manzarasıyla görebileceğimiz Van Kalesi’ne çıkıyoruz. Burada Urartu Kral Mezarlarını ve diğer Urartu harabelerini görüp, Van Etnoğrafya ve Arkeoloji Müzesi ardından bir Halı Atölyesi’ne giderek Van Halısı hakkında bilgi alıyoruz. Dileyenler için vereceğimiz alışveriş molası sonrasında bölgenin en önemli ve en sevimli canlılarından olan Van Kedilerini görebileceğimiz Kedi Evi’ne gidiyoruz. Bu şirin dostlarımızla çekeceğimiz güzel fotoğrafların ardından bölgeye has gümüş ve telkâri işlemelerin yer aldığı atölyemize ulaşıyoruz. Burada vereceğimiz serbest zaman sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 Şahmaran Hotel , Van Ramada Vb. 

2. Gün: VAN - IĞDIR - İSHAKPAŞA SARAYI - KARS

Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak Tendürek dağına (3542m.) parelel olarak Çaldıran üzerinden Van'a bağlı Muradiye ilçesine geliyor, burada ilçeyle aynı ismi taşıyan muhteşem Muradiye Şelalesi ile Şeytan Köprüsü’nü görüp, efsanelere konu olan Ağrı Dağı’nın (5165 m) etki alanına giriyor, nereye gitsek onu görüyor ve Iğdır'a varıyoruz. Bölgenin sert iklimine karşın her zaman ılıman olan bu şehrimizde bir süre dolaşıyoruz. Iğdır’dan ayrılıp Doğu Beyazıt'a ulaştığımızda öğle yemeğinin (ekstra) ardından Meteor Çukur'unu görüyor, İran sınırına yönelip sınırı görüyoruz. Yine aynı gün içinde inşaatı 99 yıl süren muhteşem İshak Paşa Sarayı’nı geziyoruz. İsmi Saray olsa da esasında bir külliye olan bu muhteşem yapı, aynı zamanda Lale Devri’nin en önemli eserlerinden birisi olması özelliğini de taşıyor. Daha sonra Kars’taki otelimize yerleşerek akşam yemeğimizi beraberce alıyoruz.

 GRAND ANİ HOTEL, KARS PARK VB. 

3. Gün: KARS - ÇILDIR GÖLÜ - ANİ HARABELERİ

Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından Ermenistan sınırını belirleyen Arpaçay’ın yanı başında kurulan ve yüzyıllar boyunca canlı bir ticarete sahip olan Ani Harabelerine’ne geçiyoruz. Büyük Katedral, Resimli Kilise, Selçuklu Sarayı, Anadolu’da yapılan ilk cami olan Menûçihr Camii gibi önemli kalıntılar burada göreceğimiz tarihi eserlerden sadece bir kaçı. Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Sarıkamış’a doğru yola çıkıyoruz. Yekpare ağaçtan çivi kullanılmadan oluşturulmuş şu an hala özelliğini koruyan Katerina Av Köşküne gidiyoruz. Çarlık dönemine ait Türk filmlerinin çoğu bu köşk ve çevresinde çekilmiştir. Tarihte kısa bir yolculuk yaptıktan sonra dünyanın en değerli taşları arasında yer alan Obsidyen taşını görmek ve alışveriş yapmak üzere serbest zaman alıyoruz. Serbest zaman sonrası Sarıkamış'ı Ruslar'dan geri almak için düzenlenen harekatta şehit düşen on binlerce Türk askeri anısına, Kazım Paşa Tepesi'nde 99 metre yüksekliğinde inşa edilen Şehitler Anıtını görüyor ve şehitlerimizi bir kez daha anıyoruz. Sarıkamış turumuzun ardından Çıldır Gölüne geçiyoruz. Öğle yemeğimizi Çıldır Gölünün meşhur sarı balığını tadarak değerlendiriyoruz. Göl çevresinde keyifle zaman geçiriyoruz. Çıldır Gölü Kış Mevsiminde donan bir göl olmasına karşın buzu kırıp balık tutan balıkçılar oldukça ilginç bir manzara sunmaktadır. Uçsuz bucaksız bir buz pistine dönen Çıldır gölü üzerinde (buzun uygun olması durumunda) Atlı kızaklar ile göl çevresinde tur yapıyoruz. (Ekstra) Çıldır gölü çevresini keşfederek, Kars şehir merkezine dönüyor ve Kars merkez turumuza başlıyoruz. Yapacağımız Kars şehir turunda: Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını göreceğiz. Katerina Sarayı, Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii),İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Kars Kalesi, Taş Köprü, 12 Havariler Kilisesi görüyoruz. Gezilerimizi tamamladıktan sonra Kars’ın yöresel lezzetlerinde alışveriş yapabilmeniz için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra 2023 yılbaşı gala gecesi hazırlıklarımızı yapmak üzere otelimize geçiyoruz. Hazırlıklarımızı yaptıktan sonra gala gecesinin yapılacağı restorantımıza geçiyoruz.  GRAND ANİ HOTEL, KARS PARK VB. 

DOĞU EXPRESİ YILBAŞI GALASI KARS PUŞKİN RESTORAN

YILBASI PROGRAMI :
BAŞLANGIÇ ÇORBA 
SALATA 
MEZE ÇEŞİTLERİ 
ARA SICAK 
ANA YEMEK KEMİKLİ KAZ VE BULGUR PİLAVI 
YILBAŞI PASTASI 
SOFT İÇECEK 
1 KADEH ŞARAP YADA SOFT İÇECEK 
YÖRESEL MÜZİK 
KAFKAS GÖSTERİSİ 
AŞIK ATIŞMASI 
CANLI MÜZİK PROGRAMLARI

4. Gün: DOĞU EKSPRESİ İLE KARS - ERZURUM

Otelimizde erken saatlerde alacağımız kahvaltımızın ardından 08:00’da hareket edecek olan Kars-Erzurum Doğu Ekspresi seyahatimiz için Kars Garına gidiyoruz. Trende yerlerimizi alıyoruz. Yaklaşık 4 saat sürecek bu büyüleyici seyahatte Kars - Erzurum istikametinde harika manzaralar eşliğinde fotoğraf çekme şansımız olacak. Erzurum Garında bizleri bekleyen aracımıza yerleşiyor ve öğle yemeğimizde meşhur Cağ Kebabı yeme şansını elde ediyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Diyarbakır'a doğru hareket ediyoruz. Diyarbakır'a varışımızla birlikte Ulu Camii ve Dört Ayaklı Minare gezimizi yapıyoruz. Zamana göre akşam yemeğimizi aldıktan sonra Diyarbakır havalimanına geçiyoruz. 20:55 Sunexpres havayolları ile uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Havalimanında bizleri bekleyen aracımızla sizleri alınış noktalarınıza bırakıp bir sonraki Lisinya Tur organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

ANTALYA İÇİN DURAK NOKTALARIMIZ 
Aksu : 05:30
Meydan PTT : 05:35
Mevlana BP : 05:40
Mark Antalya : 05:45
100. Yıl Samanyolu Pastanesi : 05:50
İl Sağlık : 05:55
5M Migros : 06:00
Adliye önü : 06:05
Çallı Kavşağı : 06:10 
Özdilek : 06:15
Kepez Belediyesi : 06:20
HAVALİMANI : 06:35

SERİK İÇİN DURAK NOKTALARIMIZ
Öğretmen Evi Karşısı : 05:20
Genpa Kavşağı : 05:15
Sanayi Kavşağı : 05:10

MANAVGAT İÇİN DURAK NOKTALARIMIZ
Side Total Kavşağı : 04:50
İbrahim Sözen Gençlik Merkezi : 04:45
İmam Hatip Kavşağı : 04:35

ALANYA İÇİN DURAK NOKTALARIMIZ
Alanyum : 03:35
25 Metrelik Yol Üzeri : 04:40
Otogar Kavşağı : 04:50
Konaklı Işıklar : 04:05
Avsallar Işıklar : 04:15

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Antalya - Van - Diyarbakır - Antalya Uçak Bileti
 • 3 Gece Otel Konaklaması
 • Yemekli Yılbaşı Gala Gecesi
 • Otelde 3 Sabah Kahvaltısı, 2 Akşam Yemeği
 • Programda Belirtilen Tüm Turlar ve Transferler
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat Sigortası
 • Kars-Erzurum Arası Doğu Ekspresi Pulman Seyahat

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tren Seyahatinde Alınan Ekstra Harcamalar
 • Kişisel Harcamalar, Alışverişler
 • Çıldır Gölü Kızaklı Fayton Turu
 • Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Programda Belirtilen Ekstra Turlar
 • Tüm Öğlen yemekleri

Yorumlar


Yılbaşı Özel Doğu Ekspresi Van Kars Erzurum Diyarbakır Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


Vize Bilgileri


Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
Antalya Havalimanı
Tur Hareket Tarihleri:

İptal Şartları

PAKET TUR SÖZLEŞMESİ

İptal ve değişiklik şartları tur programımızın ayrılmaz bir parçasıdır ve turumuzu satın alan tüm misafirlerimiz iş bu İptal, iptal ve değişiklik şartlarını okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.                                                                               

Madde1: Acente, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen turun başlamasına veya devamına engel teşkil eden; kesin kayıtların gerekli yolcu sayısına ulaşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ile bu ve benzeri tüm mücbir sebeplerden dolayı turu iptal edebilir veya erteleyebilir. Bundan dolayı acentenin bir sorumluluğu ve tazminat ödeme yükümlülüğü bulunmamaktadır. Bu gibi durumlarda Lisinya Tur misafirlerine 2 gün öncesinden haber vermekle yükümlüdür. Bu durumda tüketicinin herhangi bir tazminat hakkı yoktur.

Madde2: Misafirlerimiz Madde1 de belirtildiği gibi durumlarda Lisinya Tur’un belirlediği farklı bir tarihe seçim yapabilir, farklı bir tur rezervasyonuna bakiyesini aktarabilir ve/veya ücret iadesi talebinde bulunabilirler. İade talebinde bulunan misafirlerimize iade işlemi 14 gün içinde gerçekleştirilecektir. Bu süre iade talebinin acenteye ulaştığı tarihte başlar. Acente tarafından iade işleminin gerçekleşmesinden sonraki süreç banka kanallarından takip edilir.

Madde 3: Hizmetin başlamasına 60 gün kalaya kadar yapılan iptallerde, tüketiciye o ana kadar ödediği ücretinin tamamı iade edilir. Tüketici, turun başlamasından 59-31 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde tur bedelinin %25'ini, 30-15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde tur bedelinin %50'sini, 14-7 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde tur bedelinin %75'ini, 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente‘ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketicinin iptal taleplerinde geri ödemeler on dört (14) iş günü içinde yapılır. Bu gibi durumda beklenen süre konusunda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

Madde 4: Promosyonlu/İndirimli ürünlerde tüketici satın almış olduğu ürüne ait iptal-değişiklik hakkına sahip değildir.

 Madde 5: Kredi kartı, banka kartı veya havale/eft yolu ile yapılan ödemelerde iptal/iade tamamlanınca e-posta adresinize veya telefonunuza bilgilendirme mesajı gönderilir. Bu mesajı aldıysanız bankanıza ücret iadesi yapılmış demektir ancak iade edilen tutarın kartınıza yansıma süresi bankanıza bağlıdır. Kredi kartlarında 2-3 gün, hesap kartlarında 6-7 günü bulmaktadır.

Kredi kartı ile taksitli yapılan alışverişlerde ücret bankaya tek seferde ödenir. Ancak bankanız bu tutarı kredi kartınıza taksitli şekilde iade eder.

EK MADDE: (Erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur. İptal değişiklik bu gibi turlarda sadece erken rezervasyon sigortası alan misafirlerde olur.

Madde 6: Özel ürünlerde, tüketici, kendisinin veya birinci derecede akrabalarının tur dönemine denk gelen 10 günlük mutat iştigaline engel rahatsızlıklarını, tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi raporla veya ölüm halinde bunun belgelenmesi koşuluyla, hizmet için ödediği tutar kendisine iade edilir. Bu halde rapor ve belgeler hizmetin başlangıcından önce acentaya ibraz edilmesi gerekir.

Madde 7: Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; Acente, Tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri, hizmetin başlangıç tarihinden itibaren 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde Tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

Madde 8: Tüketici daha öncesinde rezervasyon yaptığı herhangi bir geziden kaydını mazeret gösterip farklı bir gezi tarihine kaydırmak isteyebilir. Lisinya Tur müsaitlik durumuna göre hareket ederek yardımcı olmaya çalışır. (Geçiş esnasında oluşan ve/veya oluşacak farklar ödenmek durumundadır.)

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.