Uçaklı Adana, Hatay, Gaziantep ve Portakal Çiçeği Festivali

 Uçaklı Adana, Hatay, Gaziantep ve Portakal Çiçeği Festivali Turu 
 Yöresel Lezzetlerle Kültür Turu Patlaması Yaşayacağınız ayrıca Adana'ya Özgü Portakal Çiçeği Festivaline   Katılma Fırsatınızın Olacağı Bir Tur Sizleri Bekliyor. 

 LEZZET - KÜLTÜR - FESTİVAL 
Hepsi Bu Turda 

 ADANA - HATAY - HARBİYE - SAMANDAĞ - TİTUS TÜNELİ- GAZİANTEP 

 Antalya - Adana Direk Uçuş 
 
Gaziantep - Antalya Direk Uçuş 

- Tarih - 

25 Mart Cuma - 27 Mart Pazar

 !!! BU TUR KAÇMAZ !!! 

 2 Gece / 3 Gün, Kişi Başı 

 2250₺ 

 'den başlayan fiyatlarla

 Tüm kredi kartlarına vade farksız 3 taksit imkanı 

TURLARIMIZ KADEMELİ FİYAT ARTIŞI GÖSTEREBİLİR.

 Bu program size uymadıysa diğer programa  BURADAN  bakabilirsiniz.

Tur Programı

1. Gün: ANTALYA - ADANA - TAŞ KÖPRÜ - SABANCI CAMİİ - ULU CAMİİ - SAAT KULESİ - SİNEMA MÜZESİ - KAZANCILAR ÇARŞISI - PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ - HATAY

Siz değerli misafirlerimizle önceden verilen saat ve duraklardan alarak, ya da kendi imkanlarıyla havalimanına gelen misafirlerimizle havalimanında buluşup check-in işlemleri sonrasında, 07:00’de Sunexpress uçağına binerek saat 08:00’da Adana’ya ulaşıyoruz. Bizi bekleyen aracımıza yerleşip, Turumuza başlıyoruz. Ciğer kebapla alacağımız güzel bir kahvaltının ardından SEYHAN BARAJ GÖLETİ etrafında otobüsümüzle gezintimizi yapıp, şehrin simgesi olan Taş Köprü`yü  Türkiye`nin  en büyük 2. camii olma özelliğine sahip olan Sabancı Merkez Camii’ni fotoğraflarımıza ekliyoruz. Turumuzun devamında, Adana Ulu Camii, Büyük Saat Kulesi, Sinema Müzesi diğer göreceğimiz yerler arasındadır. Kazancılar Çarşısı’na geldiğimizde serbest zamanı veriyoruz. Bu esnada  Adana’nın yöresel tatlarından Adana Kebap veya ciğerinden tatma şansına sahip olacaksınız. Ardından 2013 yılında ilki düzenlenen, Türkiye`nin ilk karnavalı olma özelliğine sahip, sokak müzisyenleri, konser, dans grupları gösterileri ve katılımcıların renkli kostümler giydiği kortej yürüyüşü ile eğlenceli vakitler geçireceğiniz ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ’ne katılıyoruz. Muhteşem görsel görüntülere sahne olan bu festivalde, yeşeren  portakal çiçeklerinin kokusu eşliğinde, sokak karnavalının keyfini doyasıya yaşıyoruz. Fotoğraflarımızla, renkli ve eğlenceli görüntüleri ölümsüzleştiriyor ve konaklamak üzere Hatay’da bulunan otelimize geçiyoruz.

Grand Mina Hotel, Öz Cihan Hotel, Grand Boğaziçi Hotel Vb.

2. Gün: HATAY - HARBİYE ŞELALESİ - VAKIFLI KÖYÜ - HIDIRLIK KÖYÜ - MUSA AĞACI - HIZIR A.S. TÜRBESİ - TİTUS TÜNELİ - BEŞİKLİ MAĞARASI - GAZİANTEP

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Defne’nin gözyaşları şeklinde anılan HARBİYE ŞELALELERİ’nde ruhumuzu dinlendirip SAMANDAĞ sayfiye yöresine bağlı, Türkiye’nin tek Ermeni köyü olma özelliğine sahip VAKIFLI KÖYÜ’ne hareket ediyoruz. Vakıflı köyüne girdiğimizde, Ermeni taş ustalarının elinden çıkmış, mimarisinin hemen farklılığını hissettirdiği evler dikkatimizi çekiyor. Evler doğa ile bir bütünlük oluşturmuş. Bu doğal güzellikler içerisinde gezimizi gerçekleştiriyoruz. Organik tarımı, köyün diğer bir özelliği… Köyde aynı zamanda, reçeller ve likörlerden alışveriş yapma şansına sahip olacaksınız. Ardından, HIDIRLIK KÖYÜ’ne hareket ediyoruz. Burada, Hz. Musa'nın asasının yeşerip bir çınar ağacına dönüştüğü asırlık çınar ağacının 1.5 dönümlük gölgesinde çay molası veriyoruz. Turumuzun devamında, Samandağ’da ve denize çok yakın bir konumda olan HZ. HIZIR TÜRBESİ’ni ziyaret ederek, öğle yemeği için mola alıyoruz. Asi Nehri’ nin denize döküldüğü yer olan Çevlik sahilinin etkileyici ve göz alıcı görüntüsünü görerek, UNESCO'nun Dünya Mirası Geçici Listesi'ne eklenen VESPASIANUS-TİTUS TÜNELİ’ni, kayaya işlenmiş mezar odalarından en devasa olanını BEŞİKLİ MAĞARA’yı görüyoruz. Buradaki gezilerimizi tamamlıyor ve konaklamak üzere Gaziantep’te bulunan otelimize geçiyoruz.

Gaziantep Safir Hotel

3. Gün: GAZİANTEP - ZEUGMA MÜZESİ - ZİNCİRİYE BEDESTENİ - BÜYÜK PASAJ - BAKIRCILAR ÇARŞISI - ALMACI PAZAR - TAHMİS KAHVESİ - ANTALYA

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından, dünyanın en büyük 2. mozaik müzesi olan ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ`ni rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Zeugma mozaik müzesindeki mozaikler sizi rüya gibi bir gezintiye çıkaracak. Kendinizi Zeugmalı asillerin villalarını dolaşırken bulacaksınız. Öğle yemeğimizi dünyaca ünlü ve Unesco Gastromi Şehri ünvanlı ANTEP’te yöresel tatları deneyimleyerek alıyoruz. Buradan,  Çarşılar bölgesine geliyoruz ve  ZİNCİRİYE BEDESTENİ, BÜYÜK PASAJ, ALMACI PAZARI, BAKIRCILAR ÇARŞISI ve İMAM ÇAĞDAŞ’ta serbest zaman alıp baklava, hediyelik eşya ve Antep fıstığı alışverişlerimizi yapıyoruz. 17.yüzyılda Tekke Camii Külliye binası içine kahve-kütüphane olarak kullanılan ve günümüzde TAHMİS KAHVESİ olarak anılan mekânda Sütlü Menengiç kahvelerimizi içtikten sonra dönüş yolculuğumuz başlıyor ve Gaziantep Havalimanı’na doğru yola çıkıyoruz. Check-in işlemlerimizi gerçekleştirdikten sonra 15:00’te  Antalya’ya uçuyoruz. Harika bir turun ardından unutulmaz anılarımızla siz değerli misafirlerimizi alınış noktalarınıza bırakarak bir sonraki Lisinya Tur organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

ANTALYA İÇİN DURAK NOKTALARIMIZ 
Meydan PTT : 04:55
Mevlana BP : 05:00
Mark Antalya : 05:05
100. Yıl Samanyolu Pastanesi : 05:10
İl Sağlık : 05:15
5M Migros : 05:20
Adliye önü : 05:25
Çallı Kavşağı : 05:30 
Özdilek : 05:35
Kepez Belediyesi : 05:40
HAVALİMANI : 06:00

SERİK İÇİN DURAK NOKTALARIMIZ
Öğretmen Evi Karşısı : 04:15
Genpa Kavşağı : 04:20
Sanayi Kavşağı : 04:20

MANAVGAT İÇİN DURAK NOKTALARIMIZ
Side Total Kavşağı : 03:55
İbrahim Sözen Gençlik Merkezi : 03:50
İmam Hatip Kavşağı : 03:40

ALANYA İÇİN DURAK NOKTALARIMIZ
Alanyum : 03:00
25 Metrelik Yol Üzeri : 03:05
Otogar Kavşağı : 03:10
Konaklı Işıklar : 03:20
Avsallar Işıklar : 03:30

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Gidiş dönüş uçak bileti
 • Uçak sonrası ulaşım ve şehir turları
 • 2 gece otel konaklaması
 • Festival katılım
 • Otellerde alınan sabah kahvaltısı ve akşam yemeği
 • Rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün alınacak sabah kahvaltısı
 • Son gün yolda alınan akşam yemeği
 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Tüm öğle yemekleri
 • Kişisel harcamalar

Yorumlar


Uçaklı Adana, Hatay, Gaziantep ve Portakal Çiçeği Festivali Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme ve Vize BilgileriTur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
Antalya - Serik - Manavgat - Alanya
Tur Hareket Tarihleri:

İptal Şartları

PAKET TUR SÖZLEŞMESİ

İptal ve değişiklik şartları tur programımızın ayrılmaz bir parçasıdır ve turumuzu satın alan tüm misafirlerimiz iş bu İptal, iptal ve değişiklik şartlarını okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.                                                                               

Madde1: Acente, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen turun başlamasına veya devamına engel teşkil eden; kesin kayıtların gerekli yolcu sayısına ulaşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ile bu ve benzeri tüm mücbir sebeplerden dolayı turu iptal edebilir veya erteleyebilir. Bundan dolayı acentenin bir sorumluluğu ve tazminat ödeme yükümlülüğü bulunmamaktadır. Bu gibi durumlarda Lisinya Tur misafirlerine 2 gün öncesinden haber vermekle yükümlüdür. Bu durumda tüketicinin herhangi bir tazminat hakkı yoktur.

Madde2: Misafirlerimiz Madde1 de belirtildiği gibi durumlarda Lisinya Tur’un belirlediği farklı bir tarihe seçim yapabilir, farklı bir tur rezervasyonuna bakiyesini aktarabilir ve/veya ücret iadesi talebinde bulunabilirler. İade talebinde bulunan misafirlerimize iade işlemi 14 gün içinde gerçekleştirilecektir. Bu süre iade talebinin acenteye ulaştığı tarihte başlar. Acente tarafından iade işleminin gerçekleşmesinden sonraki süreç banka kanallarından takip edilir.

Madde 3: Hizmetin başlamasına 60 gün kalaya kadar yapılan iptallerde, tüketiciye o ana kadar ödediği ücretinin tamamı iade edilir. Tüketici, turun başlamasından 59-31 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde tur bedelinin %25'ini, 30-15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde tur bedelinin %50'sini, 14-7 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde tur bedelinin %75'ini, 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente‘ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketicinin iptal taleplerinde geri ödemeler on dört (14) iş günü içinde yapılır. Bu gibi durumda beklenen süre konusunda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

Madde 4: Promosyonlu/İndirimli ürünlerde tüketici satın almış olduğu ürüne ait iptal-değişiklik hakkına sahip değildir.

 Madde 5: Kredi kartı, banka kartı veya havale/eft yolu ile yapılan ödemelerde iptal/iade tamamlanınca e-posta adresinize veya telefonunuza bilgilendirme mesajı gönderilir. Bu mesajı aldıysanız bankanıza ücret iadesi yapılmış demektir ancak iade edilen tutarın kartınıza yansıma süresi bankanıza bağlıdır. Kredi kartlarında 2-3 gün, hesap kartlarında 6-7 günü bulmaktadır.

Kredi kartı ile taksitli yapılan alışverişlerde ücret bankaya tek seferde ödenir. Ancak bankanız bu tutarı kredi kartınıza taksitli şekilde iade eder.

EK MADDE: (Erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur. İptal değişiklik bu gibi turlarda sadece erken rezervasyon sigortası alan misafirlerde olur.

Madde 6: Özel ürünlerde, tüketici, kendisinin veya birinci derecede akrabalarının tur dönemine denk gelen 10 günlük mutat iştigaline engel rahatsızlıklarını, tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi raporla veya ölüm halinde bunun belgelenmesi koşuluyla, hizmet için ödediği tutar kendisine iade edilir. Bu halde rapor ve belgeler hizmetin başlangıcından önce acentaya ibraz edilmesi gerekir.

Madde 7: Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; Acente, Tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri, hizmetin başlangıç tarihinden itibaren 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde Tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

Madde 8: Tüketici daha öncesinde rezervasyon yaptığı herhangi bir geziden kaydını mazeret gösterip farklı bir gezi tarihine kaydırmak isteyebilir. Lisinya Tur müsaitlik durumuna göre hareket ederek yardımcı olmaya çalışır. (Geçiş esnasında oluşan ve/veya oluşacak farklar ödenmek durumundadır.)

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.